کالبدشکافی هواوی میت ۴۰ پرو از تعمیرپذیری پایین آن خبر می‌دهد

هواوی چندین هفته پیش از گوشی‌های سری میت ۴۰ رونمایی کرد و حالا iFixit گوشی میت ۴۰ پرو را کالبدشکافی کرده است. پرچمدار هواوی از نظر تعمیرپذیری عملکرد مناسبی ندارد.

شرکت‌ها علاقه‌ای ندارند افراد عادی بتوانند محصولات آن‌ها را باز کرده و تعمیر کنند. در این میان برخی شرکت‌ها مانند اپل رویکردهای تهاجمی را در پیش گرفته‌اند و تعدادی دستگاه‌های خود را به گونه‌ای می‌سازند که باز کردن آن‌ها مساوی مرگشان خواهد بود.

گوشی‌های زیادی در سال‌های گذشته با پنل پشتی شیشه‌ای وارد بازار شده‌اند که نه تنها در صورت سقوط ترک می‌خورند، بلکه شاید هنگام باز کردن نیز برای مالکان خود دردسرساز شوند. در حالی که کارشناسان iFixit توانسته‌اند با گرما و تجهیزات دیگر، پنل پشتی شیشه‌ای هواوی میت ۴۰ پرو را جدا کنند، فرایند جداسازی نمایشگر به همین سادگی نبوده است.

همین موضوع باعث شده که تعویض یکی از بخش‌های آسیب‌پذیر دشوار شود. ضمنا هواوی با نحوه چیدمان قطعات داخل بدنه، تعمیر آن را دشوار کرده است. کارشناسان در هنگام کالبدشکافی میت ۴۰ پرو بطور تصادفی یک کابل انعطاف‌پذیر پنهان را به علت نزدیکی با دکمه پاور قطع کردند.

در حالی که داخل بدنه برخی گوشی‌ها شبیه به یک اثر هنری به نظر می‌رسد، ظاهرا هواوی تنها به دنبال قرارگیری قطعات درون بدنه پرچمدار جدید خود بوده و توجهی چندانی به چیدمان آن‌ها نکرده. اینکار دسترسی به قطعات را دشوار کرده است.

در کالبدشکافی میت ۴۰ پرو همه چیز بد نبوده و طبق گفته iFixit هواوی بسیاری از قطعات را ماژولار نگه داشته که برای مثال می‌توان به اسپیکر بالایی و دوربین پریسکوپی اشاره کرد. بنابراین می‌توان ساده‌تر از گذشته این قطعات را تعویض کرد، البته اگر بتوانید به آن‌ها برسید.

در پایان این پرچمدار هواوی از نظر تعمیرپذیری امتیاز ۴ از ۱۰ را کسب کرده که کمتر از گوشی‌های سری آیفون ۱۲ با امتیاز ۶ است و ناامیدکننده به نظر می‌رسد.

سرور ابری

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟