هواوی تحقیقات روی نسل 6 اینترنت موبایل را از اسپانیا آغاز کرد

هواوی به تازگی قراردادی را با دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا بسته تا به کمک هم تحقیقات جدیدی را روی نسل ششم اینترنت موبایل آغاز کنند.

هواوی اولین گام‌های خود برای دست‌یابی به فناوری نسل 6 اینترنت موبایل را برداشته است. این فناوری در آینده نه‌چندان دور جایگزین نسل 5 خواهد شد که در حال حاضر در بسیاری از کشورها وجود داشته و رفته رفنه تبدیل به فناوری غالب اینترنت موبایل خواهد شد.

در همین راستا هواوی از کمک دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا واقع در اسپانیا کمک خواهد گرفت. رسانه اسپانیایی «Vozpópuli» ضمن انتشار خبر این همکاری، اعلام کرد که اولین نشست‌ها در این رابطه نیز بین دو طرف صورت گرفته است. 

این همکاری اولین تحقیقات در زمینه اینترنت موبایل نسل 6 در اسپانیا محسوب می‌شود. نتایج این تحقیقات منجر به ساخت فناوری جدیدی می‌شود که دسترسی به اینترنت را با سرعت بسیار زیاد فراهم می‌کند. میزان سرعتی که از اینترنت نسل 5 کنونی که خود بسیار سریع است، به مراتب بیشتر خواهد بود.

کمپانی چینی هم‌اکنون مشغول انتخاب موسسات آموزشی و دانشگاه‌های برتر در سطح دنیا است تا بتواند به کمک آنها فناوری قدرتمندی ایجاد کند. این تحقیقات در شرایطی آغاز شده که هواوی در فناوری نسل 5 نیز از رهبران بازار به حساب آمده و اگر مشکلات به وجود آمده از سمت دولت ایالات متحده را تجربه نمی‌کرد، شاید با اختلاف بالاترین میزان کاربری اینترنت نسل 5 را به خود اختصاص می‌داد. 

هواوی برای به نتیجه رسیدن این تحقیقات، مبلغ 5 میلیون یورو را در مدت 5 سال در اختیار دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا قرار خواهد داد. این قرارداد امکان تجدید برای پنج سال دیگر پس اتمام را نیز دارد و هدف آن ایجاد پروژه‌های تحقیقاتی روی اینترنت نسل 6 موبایل است. این پروژه‌ها توسط یک تیم 5 نفره از برترین محققان اسپانیایی به همراهی «ون تانگ» (Wen Tong)، مدیر بین‌المللی فناوری هواوی انتخاب خواهند شد. 

همکاری این شرکت با دانشگاه اسپانیایی از تابستان 2019 آغاز شده و این دانشگاه رویداد جهانی فناوری نسل 5 موبایل را با همکاری هواوی در آن تاریخ برگزار کرده است. پس از گذشت مدتی صحبت‌هایی برای همکاری در زمینه اینترنت نسل 6 بین این دوصورت گرفته که منجر به ایجاد همکاری کنونی شده است.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟