ماجرای رصد حساب کاربران ایرانی در صرافی‌های رمزارز چه بود؟

ماجرای رصد حساب کاربران ایرانی در صرافی‌های رمزارز چه بود؟

این اواخر خبرهایی در مورد رصد حساب‌ها و کیف رمزارزهای کاربران ایرانی در صرافی‌‌های خارجی رمرز ارز و در خطر بودن دارایی‌های رمز ارز تتر در سراسر جهان منتشر شده است. تعدادی از وبسایت‌های فعال در حوزه رمز ارز‌ها اعلام کرده‌اند که تتر تا ‌به‌حال اقدام به بستن 40 آدرس اتریوم حاوی رمز ارز USDT کرده است. میلیون‌ها دلار تتر در این آدرس‌ها نگهداری می‌شد اما به گفته یک پژوهشگر شبکه اتریوم به نام «فلیپ کاستونگوای»، این آدرس‌ها دیگر قادر به دریافت یا ارسال هیچ رمز ارزی نیستند. بیش از 20 نمونه از این آدرس‌ها، از ابتدای سال میلادی جاری تا‌کنون، توسط تتر مسدود شده‌اند.

توکن تتر (Tether) که امروز در جایگاه سوم رمز ارزها از نظر میزان حجم معاملات روزانه (بیش از 40 میلیارد دلار در هر روز) قرار گرفته است، یکی از معروف‌ترین و معتبرترین استیبل کوین‌هایی است که هر توکن آن دارای پشتوانه‌ای معادل 1 دلار آمریکا است.

اطلاعیه انجمن فناوران زنجیره بلوک و کمیسیون نصر

«انجمن بلاک چین» و «کمیسیون بلاک چین و رمز ارز نظام صنفی رایانه‌ای کشور» (نصر) نیز در تاریخ 24 آذر، اطلاعیه‌ای رسمی در این باره منتشر کرد. این دو تشکل، نسبت به امکان فریز شدن استیبل کوین تتر هشدار دادند و کاربران را به استفاده از جایگزین‌های معقول تتر تشویق کردند. طبق این اطلاعیه، با توجه به سرمایه زیادی که ایرانیان در این توکن دارند، خطر فریز شدن دارایی‌ها جدی است.

در این اطلاعیه به امنیت دارایی کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی نیز اشاره شد. تشکل‌های مذکور، نسبت به رصد حساب‌های کاربران ایرانی واکنش نشان داده و به فعالان صنعت رمز ارز هشدار دادند. طبق این اطلاعیه، کاربران ایرانی باید بلافاصله و در اسرع وقت نسبت به تخلیه حساب‌های خود در صرافی‌های خارجی اقدام کرده و از این صرافی‌ها تنها در زمان کوتاه و برای مبالغ اندک استفاده کنند.

چطور امنیت سرمایه خود را حفظ کنیم؟

به دلیل اعمال تحریم‌های جدی علیه ایران و مشکلاتی که کاربران ایرانی در ساخت کیف پول در پلتفرم‌های خارجی با آن روبه‌رو هستند، نگهداری دارایی‌ها در این صرافی‌ها با ریسک بالایی همراه است. با این اوصاف، یک کیف پول ایرانی که بتواند بستر امن و متمرکزی برای مدیریت منابع ارزی به ارمغان آورد، بسیاری از این محدودیت‌ها را کنار خواهد زد. یکی از امن‌ترین کیف‌پول‌های ایرانی، اکسکوینو است که از سال 96 در حال ارائه خدمات به کاربران ایرانی است.

اکسکوینو نخستین شرکت دانش‌بنیان ایرانی است که با تکیه بر توانایی متخصصین داخلی توانسته است بدون واسطه هیچ شرکت دیگری به کاربران خود کیف پول رمز ارز ارائه کند. به بیان دیگر برخلاف بعضی از فعالان داخلی حوزه رمز ارزها که از API صرافی‌های خارجی استفاده می‌کنند و کیف پول های ارائه شده توسط آنها عملاً در اختیار یک شرکت خارجی بوده، کیف پول اکسکوینو کاملاً بومی و 100 درصد در اختیار اکسکوینو است. این شرکت همچنین با تکیه بر زیرساخت‌های داخلی، ارتباط با شبکه بلاک چین رمز ارزها را مستقیماً از طریق نودهای مستقل خود برقرار کرده و از این طریق نیز حداکثر ضریب امنیت را برای کیف پول‌های کاربران خود ایجاد نموده است. لذا هیچ نگرانی بابت مسدودی آدرس یا موجودی کیف پول کاربران ایرانی وجود ندارد.

برای شروع کافیست به وب سایت این شرکت به آدرس www.excoino.com مراجعه کنید تا امنیت دارایی‌های خود را در هر صورتی تضمین کنید.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato