شیوه درست جابجایی و حمل لوازم خانگی چگونه است؟

از جمله دغدغه‌های افراد در هنگام خرید لوازم خانگی به ویژه مواردی مثل یخچال و تلویزیون نحوه حمل آنها به خانه است. هرچند برخی شرکت‌ها این اقلام را برای مشتری ارسال خواهند کرد اما سوالاتی از این دست به ذهن مشتریان خطور می‌کند که آیا نیروهای حمل و نقل شرکت تحویل دهنده کالا با روش درست حمل لوازم منزل به ویژه از پله‌ها بدون آسیب زدن به خود یا محصول آشنایی دارند؟

اگر می‌خواهید بدانید که اصولی‌ترین شیوه طرز حمل لوازم خانگی از پله‌ها چیست و چه نکاتی در این زمینه بهتر است رعایت شود، توصیه می‌کنیم که حتما این مطلب کوتاه را با دقت مطالعه کنید. اصول و قواعدی که در این زمینه به شما ارائه می‌کنیم، بر اساس تجربیات نوین در این زمینه توسط شرکت‌های بزرگ هوم دلیوری دنیا رعایت می‌شود و می‌تواند به شما کمک کند تا تجربه خوبی از تحویل کالای خود به صورت استاندارد داشته باشید.

مهم‌ترین اصول جابجایی لوازم سنگین منزل چیست؟

حمل اسباب و اثاثیه سنگین منزل که جزو مهم‌ترین وسایل هستند، باید به شکل ویژه‌ای صورت بگیرد. در واقع شما حین حمل و نقل یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و … که از نظر قیمت و کارایی جزو مهم‌ترین وسایل منزل شما هستند، باید از اصول ویژه‌ای استفاده کنید تا کوچیک‌ترین آسیبی به خودتان یا آن‌ها وارد نشود.

این روزها شرکت‌های بزرگ هوم دلیوری یا اسباب کشی منزل دیگر مانند گذشته اقدام به جابه‌جایی این وسایل با کمک افراد پرزور نمی‌کنند، بلکه از دستگاه‌ها و ابزارهایی کمک می‌گیرند که مخصوص این کار طراحی شده‌اند. برای استفاده از این دستگاه‌ها و ابزارها، اولین قدمی که باید انجام شود، دسته بندی لوازم منزل و مشخص کردن ترتیب جابجایی آن‌ها از سنگین‌ترین به سبک‌ترین است.

چند توصیه برای حمل صحیح لوازم خانگی از پله‌ها

اگر خودتان خواستید که لوازم خانگی را حمل کنید و یا خواستید به شخص یا اشخاصی اصول صحیح حمل لوازم خانگی از پله‌ها را گوشزد کنید، باید حتما به نکات زیر توجه داشته باشید:

به تنهایی وسایل را از پله‌ها جابجا نکنید

شرکت‌های هوم دلیوری حرفه‌ای و افراد متخصص در این زمینه به خوبی می‌دانند که برای جلوگیری از هر حادثه‌ای در حمل و نقل وسایل حتما باید در کنار نیروی اصلی یک یا دو نفر را به عنوان کمک در اختیار وی بگذارند. جابجایی وسایل سنگینی مثل یخچال و فریزر حتما به دو یا چند نفر نیاز است تا در کنار تسلط به دستگاه، مواظب عبور آن از پله‌ها باشند.

از تخته‌های چوبی مخصوص باربری از پله‌ها کمک بگیرید

به تازگی استفاده از وسایلی مانند جک‌های کمکی یا چوب‌های مخصوص باربری توصیه می‌شود چرا که در انتقال بار از پله‌ها کمک زیادی می‌کند. هرچه در انتقال بار از ابزارها و وسایل کمکی بیشتری استفاده شود؛ فشار کمتری به پرسنل حمل و نقل وارد شده و خیال مشتری نیز راحت‌تر خواهد بود.

اگر خودتان قصد جابه‌جایی وسایل و لوازم خانگی را دارید (که اصلا آن را توصیه نمی‌کنیم)، می‌توانید از پتو و یا موارد مشابه برای جلوگیری از آسیب‌های سنگین به دستگاه استفاده کنید.

عجله نداشته باشید و طبق برنامه پیش بروید

اگر می‌خواهید که حمل وسایل شما به شکل صحیح صورت بگیرد، به هیچ عنوان عجله نداشته باشید و بگذارید که نیروهای متخصص با کمک وسایل و ابزارهای خود اقدام به حمل وسایل شما کنند. هرچقدر که وسایل شما به شکل بهتری حمل شوند، شما می‌توانید با خیال راحت تری آن‌ها را از نیروهای حمل و نقل تحویل گرفته و اطمینان داشته باشید که دستگاه بدون عیب و نقص به دستتان رسیده است.

وضعیت حمل و نقل لوازم خانگی بعد از خرید آن در ایران به چه صورت است؟

اگر از برندها و شرکت‌های بزرگی مثل اسنوا و یا نمایندگی‌های معتبر آن خرید کرده باشید، احتمالا تجربه یک هوم دلیوری اصولی را داشته‌اید. اسنوا به عنوان پرچم‌دار لوازم خانگی در ایران و خاورمیانه با کمک گرفتن از افراد متخصص، به شما کمک می‌کند تا وسایل خریداری شده را با اصول صحیح تحویل بگیرید.

از میان برندهای ایرانی لوازم خانگی اسنوا با نشان دادن توان ملی به دیگر کشورها و بومی سازی لوازم خانگی، گام‌های بزرگی در زمینه عرضه کالاهای خود برداشته است. این شرکت همچنین با بهبود عمق تولید خود و استفاده از صنعت پیشران یا همان کارخانه‌های هوشمند، سطح بالایی از پیشرفت را به نمایش گذاشته است.

اسنوا با داشتن توجه و تمرکز بر روی خدمات پس از فروش خود از جمله حمل و نقل کالاهای خریداری شده توسط مصرف کنندگان، تجربه در خوری را برای خرید کالای ایرانی رقم زده است. شما چه برندها و شرکت‌های دیگری می‌شناسید که اینگونه به نیازها و خواسته‌های شما توجه کنند؟ در بخش نظرات می‌توانید نظرات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

این مقاله در همکاری با شرکت اسنوا تهیه و در دیجیاتو منتشر شده است.

سرور ابری

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟