سامسونگ امسال برای اولین بار پس از ۹ سال کمتر از ۳۰۰ میلیون گوشی می‌فروشد

به نظر می‌رسد سامسونگ امسال نمی‌تواند ۳۰۰ میلیون گوشی بفروشد و برای اولین بار شاهد چنین موضوعی در ۹ سال گذشته خواهیم بود.

طبق گزارشی جدید از کره جنوبی، سامسونگ امسال احتمالا ۲۷۰ میلیون گوشی می‌فروشد که کمتر از فروش ۳۰۰ میلیون موبایل این کمپانی در ۹ سال گذشته است.

در پایان سه ماهه سوم ۲۰۲۰، سامسونگ از فروش ۱۸۹ میلیون گوشی هوشمند خبر داد. این کمپانی کره‌ای با وجود شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، توانسته به فروش بالایی دست پیدا کند.

سامسونگ می‌خواهد سال آینده بیش از ۳۰۰ میلیون گوشی یا بطور دقیق ۳۰۷ میلیون موبایل وارد بازار کند. این کمپانی کره‌ای با افزایش محصولات میان‌رده و پایین‌رده خود با قابلیت پشتیبانی از 5G به دنبال دستیابی به این هدف است.

علاوه بر گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی، سامسونگ تعداد گوشی‌های تاشو خود را هم افزایش می‌دهد. از میان ۳۰۷ میلیون موبایل، ۲۸۷ میلیون آن گوشی هوشمند خواهند بود و سایر آن‌ها را فیچرفون‌ها تشکیل می‌دهند.

سامسونگ

از میان این ۲۸۷ میلیون گوشی هوشمند، نزدیک به ۵۰ میلیون آن پرچمدار خواهند بود. گوشی‌های سری گلکسی S21، گلکسی زد فولد ۳ و احتمالا سری گلکسی نوت ۲۱ در این سری قرار می‌گیرند. در حالی که گزارش‌ها به توقف تولید سری گلکسی نوت اشاره می‌کنند، یکی از مقامات سامسونگ عرضه گلکسی نوت ۲۱ در سال آینده میلادی را تایید کرده است.

سامسونگ در هفته‌های آینده از گوشی‌های سری گلکسی S21 شامل نسخه‌های استاندارد، پلاس و اولترا رونمایی خواهد کرد. انتظار می‌رود گلکسی S21 اولترا قادر به پشتیبانی از قلم S Pen باشد و همچنین با مشخصات فنی قدرتمندی از راه برسد.

گوشی‌های سری گلکسی S21 به احتمال زیاد فاقد شارژر درون جعبه خود خواهند بود و همچنین شاید این کمپانی کره‌ای برای آن‌ها درگاه کارت حافظه هم درنظر نگیرد. انتظار می‌رود سامسونگ در مراسم رونمایی از این گوشی‌های هوشمند، اشاره‌ای به آینده سری گلکسی نوت داشته باشد. مدیر بخش موبایل این کمپانی کره‌ای چند وقت پیش پشتیبانی گوشی‌های بیشتر از قلم S Pen را اعلام کرده بود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟