نتیجه نظرسنجی: یک فرد معمولی ۴۴ سال از عمرش را صرف تماشای نمایشگرها می‌کند

محققان با انجام نظرسنجی جدید دریافتند که یک فرد معمولی به طور میانگین ۴۴ سال از عمرش را صرف چشم دوختن به نمایشگر ابزارهای الکتریکی می‌کند.

شرکت Vision Direct با نظرسنجی از ۲ هزار بزرگسال آمریکایی میانگین زمانی که آنها به طور روزانه سرگرم استفاده از ابزارهای الکتریکی مختلف می‌شوند را محاسبه کرد. نتایج این نظرسنجی نشان داد که یک آمریکایی معمولی ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه صرف تماشای تلویزیون، ۴ ساعت و ۳۳ دقیقه صرف خیره شدن به موبایل، بیش از ۳ ساعت صرف بازی کردن و تقریباً ۵ ساعت را با لپ‌تاپ سپری می‌کند.

بر اساس یافته‌های تحقیق مورد بحث، آمریکایی‌ها روزانه در مجموع ۱۷ ساعت و ۹ دقیقه را صرف خیره شدن به نمایشگر ابزارهای الکتریکی می‌کنند که با در نظر گرفتن یک سال تقریباً بیش از ۶ هزار و ۲۵۹ ساعت می‌شود. یک آمریکایی به طور میانگین بیش از ۶۰ سال عمر می‌کند بنابراین با در نظر گرفتن آمار سالانه او ۴۴ سال از عمرش را صرف نگاه کردن به نمایشگرها می‌کند.

نکته جالب اینکه محققان می‌گویند اعداد و ارقام فوق مربوط به قبل از همه گیری کرونا است. به گفته آنها پس از شیوع ویروس کرونا آمریکایی‌ها در دوران قرنطینه روزانه بیش از ۱۹ ساعت را صرف نگاه کردن به صفحه نمایش گجت‌های دیجیتال کرده‌اند.

«Benjamin Dumaine»، از محققان Vision Direct می‌گوید: «ما خوش شانس هستیم که در عصری زندگی می‌کنیم که دیوایس‌های دیجیتال ما را به دنیای بیرون متصل می‌کنند. اگر پاندمی مشابه ۳۰ یا ۴۰ سال اتفاق می‌افتاد مردم انتخاب‌های بسیار کمی برای ارتباط با یکدیگر داشتند.»

بیش از نیمی از شرکت کنندگان نظرسنجی گفته‌اند که زمان استراحت دورکاری را صرف گشت و گذار در فیسبوک می‌کنند. ۴۲ درصد به یوتیوب می‌روند و ۴ نفر از هر ۱۰ نفر حین زمان استراحت (بریک تایم) به توییتر سر می‌زند. ۶ نفر از هر ۱۰ نفر گفته‌اند که به خاطر اعتیاد به ابزارهای الکتریکی با شریک زندگی خود وارد بحث شده‌اند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟