ممنوعیت‌های جدید برای آلودگی هوا در تهران

ممنوعیت‌های جدید برای آلودگی هوا در تهران

بحران آلودگی هوا در تهران در شرایطی این روزها گریبان این کلان ‌شهر را گرفته که اگر چه از خودروهای شخصی به‌ عنوان یکی از مقصران اصلی آن یاد می‌شود، با این حال آمارهای رسمی نشان می‌دهند که خودروهای سنگین، اتوبوس‌ها و موتورسیکلت‌های کاربراتوری سهم بیشتری در این موضوع دارند.

حمل و نقل یکی از عوامل ایجاد آلودگی است که در گروه آلاینده‌های مصنوعی قرار دارد و سهم ۸۸ درصدی را در آلودگی هوای تهران ایفا می‌کند.

استاندار پایتخت در رابطه با آلودگی هوا در تهران اعلام کرده است: «تردد کامیون‌هایی که عمر بالای ۲۰ سال دارند ممنوع شد. همچنین موتور سیکلت‌هایی که معاینه فنی ندارند متوقف می‌شوند. فعالیت کلیه شرکت‌های ساختمانی که ذرات معلق را در هوا پراکنده می‌کنند تا اطلاع ثانوی متوقف شد.»

آلودگی هوا در تهران

وی در ادامه اظهار کرد: «میزان مصرف گاز ما در طول ۲۰ سال گذشته به اندازه حال حاضر که ۱۲۲ میلیون متر مکعب شده، نبوده است.»

بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، بیشترین میزان آلودگی مربوط به بخش غرب و جنوب تهران است. مسیرهایی که معمولا خودروهای سنگین از آن استفاده می‌کنند. اوج آلودگی این مناطق از ساعت ۲۲ است که کامیون‌ها اجازه‌ی تردد دارند. البته این اطلاعات به این معنا نیست که آلودگی فقط مختص مناطق غربی و جنوبی شهر است. گاهی آلودگی شمال تهران بیشتر از بخش‌های دیگر شهر است. باد آلاینده‌ها را جا به ‌جا می‌کند و در سطح شهر میزان آلودگی تغییر می‌کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato