یک بیلد قدیمی از ویندوز Core «پولاریس» افشا شد: نسخه مدرن و ماژولار ویندوز ۱۰

در سال ۲۰۱۸ گزارش‌هایی مبنی بر ساخت یک نسخه جدید و مدرن ویندوز ۱۰ با اسم رمز «پولاریس» برای کامپیوترها منتشر شد. مایکروسافت در همان سال پروژه پولاریس را متوقف کرد و بجای آن به سراغ ویندوز 10X رفت و همچنان به توسعه آن ادامه می‌دهد. حالا یک بیلد از نسخه پولاریس به اینترنت راه پیدا کرده است.

طبق گزارشی جدید، یک بیلد قدیمی از پولاریس که نسخه ماژولار ویندوز ۱۰ برای کامپیوترهای سنتی محسوب می‌شود، فاش شده. با این وجود نباید چندان هیجان‌زده شویم چرا که با یک نسخه کاملا اولیه روبه‌رو هستیم که فاقد هرگونه اپ یا پوسته است.

در حقیقت این بیلد رابط کاربری گرافیکی ندارد و تنها یک پکیج سیستم عامل خالی افشا شده. در حالی که نمی‌توان چندان با این بیلد کار کرد، اطلاعاتی در اختیار ما قرار می‌دهد. با یک بیلد «RS3 RTM» روبه‌رو هستیم که با معماری ARM32 سازگار است. با توجه به این موضوع امکان نصب و اجرای آن روی تبلت قدیمی سرفیس RT وجود داشته است.

ویندوز پولاریس

پولاریس قرار بود یک نسخه ماژولار از ویندوز باشد که در کنار انعطاف‌پذیری بهتر، از نظر مدیریت مصرف انرژی بالاتر از نسخه سنتی قرار بگیرد. این نسخه دیگر در مرحله توسعه قرار ندارد و مایکروسافت برنامه‌های خود برای این سیستم عامل را متوقف کرده است.

مایکروسافت تصمیم گرفت بجای این نسخه و همچنین پروژه «آندرومدا»، ویندوز 10X را توسعه دهد. در حالی که در ابتدا قرار بود این سیستم عامل برای دستگاه‌های مجهز به دو نمایشگر ارائه شود، ظاهرا لپ‌تاپ‌های استاندارد هم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. ویندوز 10X در سال جاری میلادی از راه می‌رسد.

با توجه به اینکه با نسخه اولیه یک پروژه لغو شده روبه‌رو هستیم و احتمالا با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند، نصب آن روی دستگاه اصلی کار منطقی محسوب نمی‌شود. با این وجود می‌توانید از طریق این لینک به بیلد پولاریس ویندوز ۱۰ دسترسی پیدا کنید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟