کاهش قیمت خودرو در بازار در پی افزایش عرضه توسط خودروسازان

کاهش قیمت خودرو در بازار در پی افزایش عرضه توسط خودروسازان

سرانجام افزایش عرضه خودرو در بازار، کار خودش را کرد و نمودار قیمت ها را بار دیگر کاهشی شده است، این در حالیست که طی یک هفته گذشته شاهد روند افزایشی در قیمت های خودرو بودیم که عمدتا از اعلام فرمول تازه شورای رقابت برای تغییر در روش قیمت گذاری شماری از خودروها ناشی شده بود.

در همین رابطه سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان می گوید: «درباره وضعیت جدید بازار این گونه می گوید: بازار چند روزی است که روند آرامی را پشت سر می گذارد. بعد از صحبت های رئیس شورای رقابت، جو روانی منفی در بازار خودرو ایجاد شد، اما اثر آن تنها ۲ روز در بازار حاکم بود و در آن برهه از زمان، شاهد افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت خودرو بودیم.»

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل در ادامه گفت: «در حال حاضر، آرامش به بازار خودرو برگشته و قیمت‌ها همانند قبل از صحبت‌های رئیس شورای رقابت شده است. به طوری که در حال حاضر پژو پارس با قیمت ۲۰۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۲۴۳ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۱۸۰ میلیون تومان، پراید ۱۱۱، ۱۱۲ میلیون تومان، تیبا ۲، ۱۲۴ میلیون تومان و کوییک دنده ۱۴۲ میلیون تومان معامله شده است.»

بازار خودرو

وی پیش بینی خود از روند قیمت خودرو تا پایان سال را این گونه شرح می دهد: «با توجه به اینکه نوسانات ارزی کاهش یافته است، قیمت خودرو تا پایان سال افزایش نخواهد یافت. این نوسانات تا پایان سال جزئی است. از طرفی خودروسازان محصولات خود را به بازار عرضه کرده اند و این عرضه باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شده است. هر ۲ خودروساز معوقات خودرو را تحویل داده اند و این روند، اثرات بسیار مثبتی در بازار خودرو گذاشته است. عرضه هر چقدر بیشتر شود، قیمت خودرو روند نزولی خواهد داشت.»

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato