ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

معاون بانک مرکزی خبر داد: تراکنش‌های بدون کد ملی از بهمن ماه پذیرش نمی‌شود

معاون فناوری بانک مرکزی از عدم پذیرش تراکنش‌های بدون کد ملی یا شناسه ملی از اوایل بهمن خبر داد و تاکید کرد این موضوع از ۵ بهمن‌ماه امسال اجرایی خواهد شد. «مهران محرمیان»، معاون فناوری‌های ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۵

معاون فناوری بانک مرکزی از عدم پذیرش تراکنش‌های بدون کد ملی یا شناسه ملی از اوایل بهمن خبر داد و تاکید کرد این موضوع از ۵ بهمن‌ماه امسال اجرایی خواهد شد.

«مهران محرمیان»، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از عدم پذیرش تراکنش‌های بدون کد ملی یا شناسه ملی از اوایل بهمن ماه خبر داد و گفت: «برای اشخاص حقیقی، «کد ملی» و برای اشخاص حقوقی، «شناسه ملی» آنها، «کد شهاب» قلمداد می‌شود و از ۵ بهمن‌ماه امسال، تمام تراکنش‌های بدون کد شهاب در «ساتنا» برگشت می‌خورند.»

محرمیان تاکید کرده این اقدام تاثیری بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به طور کامل موجود است، نخواهد داشت و صرفاً حساب‌ها و تراکنش‌هایی را که فاقد شناسه ملی هستند را متاثر خواهد کرد.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی این اقدام را در راستای شناخت کامل هویت تمام تراکنش‌های بانکی در شبکه مالی کشور اعلام کرده است: «در راستای اجرای قانون از چند سال قبل به دنبال آن بودیم که از هویت تمام تراکنش‌های بانکی مطمئن شویم و بتوانیم از انجام تراکنش‌هایی که مشخص نیست به کدام شخص حقیقی یا حقوقی مربوط هستند جلوگیری کنیم و در این زمینه، تاکنون فعالیت‌ها و اقدامات زیادی به ویژه در تعامل با سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت شرکت‌ها، وزارت کشور و سایر نهادهای ذی‌ربط انجام شده است.» به نظر می‌رسد این اقدام بی‌ربط به موضوع شناسایی فعالین در سایت‌های شرط‌بندی نباشد و با این اقدام بتوان راحت‌تر جلوی فعالیت سایت‌ها را گرفت.

محرمیان در مورد مشکلات احتمالی که ممکن است با پیاده سازی این موضوع به وجود بیایند گفته که «در صورتی که تراکنش ساتنای هموطنان برگشت داده شد، می‌توانند مشکل را از طریق بانک مبدا پیگیری و بانک موظف به راهنمایی و همکاری برای حل مشکل است.» او زمان دو هفته‌ای که بانک مرکزی برای اجرای این کار اعلام کرده را زمانی کافی و طولانی برای اجرای این قانون در نظر گرفته است و تاکید زمان تعیین شده تمدید نخواهد شد، هرچند با توجه به سوابق اجرایی شدن قوانین جدید در شبکه بانکی کشور، بعید است که تمدیدی در کار نباشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • مممممم
  مممممم | ۲۳ دی ۱۳۹۹

  این عوارض ماهواره دیدن مسئولین ??‍♂️
  جالب کشوری هستیم با قانون های اروپایی اما فرهنگی به فقیری آفریقا هزینه های دلاری اما درآمدی ریالی و...

 • مممممم
  مممممم | ۲۳ دی ۱۳۹۹

  هرچی میکشیم از این فیلم های هالیوودی ?‍♂️ جان سخت 4 دیدن این حال روزمون، آخه بابا هرچی می‌بینید که نمیشه اجرا کنید
  جالب کشوری هستیم با قانون های اروپایی اما فرهنگی به فقیری آفریقا هزینه های دلاری اما درآمدی ریالی و...

 • pop_0098
  pop_0098 | ۲۳ دی ۱۳۹۹

  یک بار بگید. بگید پولهاتون خرج نکنید فقط تو بانک باشه دکوری

مطالب پیشنهادی