گروه رنو آمار فروش سال 2020 خود را منتشر کرد؛ کاهش 21.3 درصدی فروش به نسبت سال قبل

گروه رنو آمار فروش سال 2020 خود را منتشر کرد؛ کاهش 21.3 درصدی فروش به نسبت سال قبل

گروه رنو به طور رسمی آمار فروش خود را در سال ۲۰۲۰ منتشر کرده است که نشان دهنده کاهش ۲۱.۳ درصدی بازار این شرکت به علت گسترش ویروس کرونا به نسبت سال قبل است. با این وجود مدیرعامل شرکت رنو لوکا دی میو معتقد است که با تمرکز بر روی محصولات سودآور و همینطور خودروهای برقی انتظار رشد در سال ۲۰۲۱ میلادی را دارد.

گروه خودروسازی رنو که شامل برندهای رنو، داچیا و لادا می‌شود در سال گذشته ۲،۹۴۹،۸۴۹ دستگاه خودرو به فروش رسانده که شامل خودروهای سبک و تجاری است.

در سال ۲۰۱۹ رنو به فروش خیره کننده ۳،۷۴۹،۷۳۶ دستگاهی رسیده بود و این در حالی است که سرمایه گذاری های این شرکت در بازارهای نامطمئن همچون بازارخودروی ایران از دست رفته است.

گرچه رنو توانست در نیمه سال دوم رشد محسوسی را به نسبت نیمه اول سال تجربه کند. رنو در نیمه اول سال کاهش تولید ۳۴.۹ درصدی را تجربه کرده و در حدود ۶.۵ میلیارد پوند متضرر شده است.

برند رنو به تنهایی فروش ۱،۷۸۷،۱۲۱ دستگاهی را تجربه کرده است. برند داچیا نیز ۵۲۰،۷۶۵ دستگاه و برند آلپاین ۱۵۲۶ دستگاه از تنها محصول خود یعنی A110 را به فروش رسانده است.

گرچه تمامی آمارها به ضرر برند رنو نیست و این شرکت توانسته رشد فروش بسیار خوبی را در بخش خودروهای برقی تجربه کند.

این شرکت توانسته در مجموع ۱۱۵،۸۸۸ دستگاه خودروی برقی در سال ۲۰۲۰ به فروش برساند که ۲ برابر بیشتر از سال ۲۰۱۹ است. مهم ترین محصول شرکت رنو در این بخش رنو زوئی این هاچبک سایز کوچک است که پیش از این نیز در نمایشگاه خودروی تهران در سال ۹۶ شمسی توسط رنو به نمایش گذاشته شده بود. رنو سبد محصولات برقی خود را با عرضه رنو توئینگو و داچیا اسپرینگ گسترش خواهد داد.

همچنین محصولات هیبریدی و پلاگین شرکت رنو از جمله کلیو، کپچر و مگان از راه خواهند رسید. رنو در سال اخیر توانسته بیش از ۳۰ هزار دستگاه خودروی هیبریدی به فروش برساند.

در نتیجه رنو توانسته به اهداف زیست محیطی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ دست پیدا کند و به همین دلیل بخشی از ظرفیت تولید گازهای Co2 خود را در اختیار گروه دایملر قرار داده است.

رنو به دنبال این است تا سود حداکثری را از فروش محصولات خود کسب کند و تمرکز این شرکت بر روی سوددهی بیشتر خواهد بود تا تعداد فروش بالاتر.

رنو در برنامه آتی خود قصد دارد تا ۴ و ۵ محصول برقی معرفی کند و آلپاین نیز تبدیل به یک برند محصولات اسپرت برقی خواهد شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato