رکورد سرمایه گذاری «سکوی پرتاب» با ۴۰ میلیارد تومان در یزد شکسته شد

در دوازدهمین ایستگاه کاروان سرمایه گذاری «۱۰۰ استارتاپ»، ۳۷ تیم موفق به جلب نظر داوران برای جذب سرمایه شدند.

«علی وحدت»، رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در اختتامیه این رویداد اعلام کرد:

«سکوی پرتاب یک جریان پویا در کل کشور است که خوشبختانه در استان یزد، عملکرد بسیار خوبی به‌جا گذاشت. با برگزاری چنین رویدادهای استارتاپی و تمرکز در حوزه فناوری می‌توانیم شاهد دستاوردهای بسیاری در استان یزد باشیم.»

همچنین «امیر ناظمی»، معاون وزیر ارتباطات که در این رویداد حاضر شده بود، گفت که همراهی دستگاه های اجرایی و نهادهای خصوصی در این رویداد نشانه یک اکوسیستم سالم و پویا در استان یزد است. ناظمی در ادامه افزود:

«این همراهی نتیجه‌ای شیرین برای استان داشت و منجر به جذب سرمایه راهگشا برای کارآفرینان جوان یزدی شد. مجموعه ۱۰۰ استارتاپ به عنوان یک پلتفرم می‌تواند برای سرمایه‌گذاری و آموزش در اکوسیستم استارتاپی کشور تحول ایجاد کند.»

«علی سدیفی»، مدیرعامل ۱۰۰ استارتاپ نیز در اختتامیه سکوی پرتاب با اشاره به اینکه این رویداد رکورد جذب سرمایه در رویدادهای سکوی پرتاب را شکست گفت: «مجموعا ۴۰ میلیارد تومان موافقت برای سرمایه گذاری در این رویداد رقم خورد. استارتاپ‌ها و جوانان کارآفرین باید بدون هیچ حد و مرزی برای موفقیت تلاش کنند، در این مسیر نیز ۱۰۰ استارتاپ در حد توان در کنار جوانان استارتاپی خواهد بود.»

مدیرعامل ۱۰۰ استارتاپ با اشاره به سرمایه‌گذاران این رویداد افزود: «صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، مجموعه ۱۰۰ استارتاپ و صندوق سرمایه گذاری داوین سرمایه گذاران حاضر در رویداد بودند. همچنین میزبان شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر شناسا و صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر اجوتک به عنوان هم‌سرمایه‌گذار بودیم.»

مدیر صندوق پژوهش و فناوری نیز در این رویداد اعلام کرد که رمز موفقیت و استقبال زیاد رویداد سکوی پرتاب یزد، هماهنگی بین ارگان‌ها و همکاری بیش از پیش مسئولین استانی است. او گفت که این رویداد، یک جریان در اکوسیستم نوآوری و فناوری استان است: «در حاشیه این رویداد، ۱۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری بر دو طرح استانی و همچنین تخصیص ۴ میلیارد تومان تسهیلات به یک طرح ویژه نیز رقم خورد.»

او در ادامه به درخشش صندوق پژوهش و فناوری استان یزد اشاره کرد و گفت: «این صندوق سال گذشته رتبه دوم را در کشور از آن خود کرد و به ۱۸ استان مختلف خدمات ارائه داد.»

«محمدعلی طالبی»، استاندار یزد در ادامه این برنامه اعلام کرد: «خوشبختانه شاهد رویداد خوبی در جذب سرمایه گذاری در استان بودیم. بعد از دوسال پیاپی ما توانستیم گفتمان مشترک را بین بخش دولتی و خصوصی شاهد باشیم.»

«محمدصالح جوکار»، نماینده یزد در مجلس در اختتامیه سکوی پرتاب یزد گفت که اکوسیستم استارتاپی و دانش بنیان، علم را در عرصه عمل وارد کرده و می‌تواند مسیر توسعه را هموار کند و لازم است مسئولان از فعالان اکوسیستم حمایت لازم را به عمل آورند.

گفتنی است این رویداد سرمایه گذاری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق پژوهش وفناوری استان یزد، پارک علم وفناوری استان یزد، مجموعه ۱۰۰ استارتاپ و با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال طرح های کسب و کاری خود میتوانید به سایت ۱۰۰ استارتاپ مراجعه نمایید.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟