شبکه اجتماعی ضد فیسبوک MeWe در یک هفته 2.5 میلیون کاربر جدید جذب کرد

شبکه اجتماعی ضد فیسبوک MeWe در یک هفته 2.5 میلیون کاربر جدید جذب کرد

همزمان با بالا گرفتن بحث و جدل کاربران فضای مجازی درباره‌ جمع‌آوری گسترده داده‌ها توسط برخی شبکه‌های اجتماعی، شبکه اجتماعی MeWe با ثبت ۲.۵ میلیون عضو جدید در هفته گذشته توانست به برترین اپلیکیشن شبکه اجتماعی در مارکت گوگل تبدیل شود.

اخیرا جنبش‌هایی علیه شبکه‌های اجتماعی بزرگی مانند فیسبوک و توییتر شکل گرفت که کاربران را از این پلتفرم‌ها دور کرد. نقض بی وقفه حریم خصوصی، نظارت گسترده، تعصبات سیاسی و دست بردن در فید اخبار توسط این شبکه‌های اجتماعی میلیون‌ها کاربر را عاصی کرده که نتیجه آن روی آوردن آنها به اپ‌های جایگزین است.

این مساله فرصت مناسبی را  برای سایر اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی پیش آورده است؛ برای مثال شبکه اجتماعی MeWe که در لس‌آنجلس مستقر شده به واسطه عدم نمایش تبلیغات با استقبال مواجه شده و در حال حاضر پردانلودترین شبکه‌ اجتماعی در گوگل پلی و سومین اپلیکیشن برتر این فروشگاه است.

این اپ که به عنوان پلتفرم ضد فیسبوک شناخته می‌شود، اولویت اولش را بر حفظ حریم خصوصی کاربران گذاشته و به واسطه همین ویژگی تنها در هفته گذشته ۲.۵ میلیون عضو جدید جذب کرده است. از زمان راه‌اندازی این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۶ تا اکتبر سال ۲۰۲۰ تعداد کاربران آن با افزایش ۹ میلیونی همراه بوده که این مقدار طی سه سال گذشته دوبرابر شده است. در حال حاضر تعداد اعضای این پلتفرم ۱۵.۵ میلیون نفر است که ۵۰ درصد آن‌ها خارج از آمریکای شمالی هستند.

اپلیکیشن MeWe به ۲۰ زبان دنیا ترجمه شده و بنابر گفته‌ این کمپانی تعداد اعضای آن‌ به طور مکرر در حال افزایش است چون به جای نگریستن به کاربران به عنوان معدنی از داده‌های قابل فروش، به آنها احترام می‌گذارد.

کاربران سراسر دنیا از به اشتراک گذاری داده‌های خودشان توسط پلتفرم‌هایی مانند فیسبوک و واتساپ راضی نیستند و در این بین MeWe بدون نمایش تبلیغ و بدون دستکاری فید اخبار، خود را نسل جدیدی از شبکه‌های اجتماعی قلمداد می‌کند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato