تعویض قطعات گلکسی S21 نیازمند مراجعه به تعمیرکاران مجاز سامسونگ نیست

کانال یوتیوب Hugh Jeffreys گلکسی S21 را کالبدشکافی و میزان تعمیرپذیری آن را ارزیابی کرد. بررسی‌های این کانال نشان داد که برای تعویض قطعات گلکسی S21 نیازی به مراجعه به تعمیرکاران مجاز سامسونگ نیست و تعویض مادربرد و دوربین خللی در عملکرد موبایل ایجاد نمی‌کند.

Hugh Jeffreys در گذشته گلکسی A51 را کالبدشکافی کرد و متوجه شد که حسگر اثر انگشت آن نیاز به کالیبره کردن با دستگاه مخصوص را داشته و تنها توسط تعمیرکاران مجاز سامسونگ قابل تعویض است. این کانال به سراغ گلکسی S21 رفت تا ببیند سازنده کره‌ای مثل گلکسی A51 تعویض این قطعه و قطعات دیگر را در جدیدترین پرچمدارش سخت کرده یا نه.

یوتیوبر مورد بحث ابتدا مادربرد و همچنین ماژول یک گلکسی S21 را با گلکسی S21 دیگر تعویض کرد. او برای مقایسه به مشکلات پیش آمده حین تعویض مادربرد آیفون ۱۲ اشاره می‌کند که نمایش خطاهای متعدد چنین کاری را غیرممکن کرده اند. تعویض قطعات در گلکسی S21 نشان داد که تمام دوربین‌ها و همچنین سنسور اثر انگشت بدون نقص کار می‌کنند.

Hugh Jeffreys تعویض باتری گلکسی S21 را به خاطر استفاده از چسب زیاد سخت توصیف می‌کند و همانطور که در ویدیو دیده شد سامسونگ از هیچ گونه نوار جداکننده باتری یا همان pull tab استفاده نکرده است. باتری آنقدر محکم سر جایش قرار گرفته که یکی از ابزارها حین جدا کردن باتری شکست، بنابراین تعویض آن توسط کاربر بسیار سخت خواهد بود.

همانطور که ویدیوی کالبدشکافی گلکسی S21 نشان داد، اسکنر اثر انگشت با چسب به نمایشگر چسبیده است، بنابراین به گفته به گفته کانال یاد شده دیگر نیازی به کالیبره کردن همانند اسکنر A51 نداشته و مشکلی در فرآیند تعویض قطعات ایجاد نمی‌کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟