ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

واتس‌اپ تنها در چندین هفته میلیون‌ها کاربر خود را از دست داد

واتس‌اپ چندین هفته پیش از تغییر سیاست‌هایش خبر داد که انتقاد بسیاری به همراه داشت. این انتقادها و ریزش کاربران باعث شد این پیام‌رسان اعمال سیاست‌های جدید را سه ماه به تعویق بیندازد، با این ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰

واتس‌اپ چندین هفته پیش از تغییر سیاست‌هایش خبر داد که انتقاد بسیاری به همراه داشت. این انتقادها و ریزش کاربران باعث شد این پیام‌رسان اعمال سیاست‌های جدید را سه ماه به تعویق بیندازد، با این حال این تصمیم هم نتوانسته مانع مهاجرت کاربران به برنامه‌های دیگر مانند سیگنال و تلگرام شود و میلیون‌ها کاربر به سراغ این دو اپ رفته‌اند.

سیاست‌های جدید واتس‌اپ باعث شد میزان دانلود روزانه آن نصف سیگنال و تلگرام شود و حالا مشخص شده این دو پیام‌رسان با شمار بالای کاربران جدید مواجه شده‌اند. طبق اطلاعات کمیته امور داخلی پارلمان بریتانیا، سیگنال در سه هفته اول ژانویه در سطح جهان موفق به جذب ۷.۵ میلیون کاربر شده و در این همین بازه زمانی، ۲۵ میلیون نفر پیام‌رسان تلگرام را انتخاب کرده‌اند.

این رشد کاربران به ضرر واتس‌اپ تمام شده و طبق اعلام شرکت تحلیل بازار «App Annie»، واتس‌اپ که در ۱۲ دی در رده هشتم اپ‌های پردانلود بریتانیا قرار داشت، در تاریخ ۲۳ دی به رده بیست و سوم سقوط کرده. در مقابل سیگنال که در تاریخ ۱۷ دی حتی در جمع ۱۰۰۰ برنامه پردانلود بریتانیا قرار نداشت، در تاریخ ۲۰ دی در صدر این فهرست قرار گرفته است.

مدیر سیاست عمومی واتس‌اپ در اروپا، خاورمیانه و آفریقا به کمیته امور داخلی گفته که مهاجرت کاربران مربوط به تغییر سیاست‌های این پیام‌رسان می‌شود. به گفته وی، این بروزرسانی به دنبال انجام دو کار است: فعالسازی یک مجموعه قابلیت‌های جدید برای کسب و کارها و شفافیت بیشتر درباره سیاست‌های قبلی این پیام‌رسان.

با وجود اینکه واتس‌اپ تا به امروز چندین بار دست به شفاف‌سازی زده و حتی با وجود مخالفت دولت هند، در روزنامه‌های مطرح این کشور تبلیغات کرده، هنوز کاربران به سیاست‌های جدیدش اعتماد ندارند. این پیام‌رسان اعلام کرده شرایط جدید استفاده از آن به معنای تاثیرگذاری روی حریم خصوصی پیام‌های کاربران نیست.

واتس‌اپ

مدیر بررسی بازار App Annie، «امیدر قدرتی» چنین مهاجرت سریعی را مهم اعلام کرده:

«این نوع تغییرات در پیام‌رسان‌ها یا شبکه‌های اجتماعی غیرمعمول نیست. با توجه به ماهیت برنامه‌های اجتماعی و نحوه انجام کارهای اصلی شامل برقراری ارتباط با دیگران، رشد آن‌ها می‌تواند بر اساس رویدادهای جاری، خیلی سریع باشد. در سال‌های گذشته شاهد افزایش تقاضا برای پیام‌رسان‌ها با قابلیت رمزگذاری پیام‌ها و اپ‌ها با تمرکز روی حفظ حریم خصوصی بوده‌ایم.»

به گفته قدرتی کاربران مدت‌هاست به استفاده از برنامه‌هایی که به حریم خصوصی افراد احترام می‌گذارند، علاقه‌مند شده‌اند. این برنامه‌ها بطور متوسط ۳۰ درصد کاربران فعال بیشتری دارند و برنامه‌هایی مانند تلگرام، سیگنال و واتس‌اپ ویژگی‌های امنیتی مانند رمزگذاری سرتاسری و پیام‌های ناپدیدشونده در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

با توجه به گزارش‌ها، به نظر نمی‌رسد واتس‌اپ با به تعویق انداختن تاریخ اعمال سیاست‌هایش بتواند از ریزش بیشتر کاربران جلوگیری کند و احتمالا در آینده تلگرام و سیگنال موردتوجه بیشتری قرار می‌گیرند. تلگرام به لطف جذب کاربران جدید، حالا بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Tiger
    Tiger | ۶ بهمن ۱۳۹۹

    تا واتساپ باشه که دیگه از این غلطا نکنه،خخخخ

مطالب پیشنهادی