این بی‌ام‌و i8 در هنگام رانندگی رمزارز استخراج می‌کند

با افزایش قیمت رمزارزها، بسیاری به دنبال استخراج آن‌ها هستند و برخی ایده‌های متفاوتی را دنبال می‌کنند. به تازگی یکی از مالکان خودروی هیبریدی بی‌ام‌و i8 تصمیم گرفته با نصب ۶ کارت گرافیک در صندوق عقب، آن را تبدیل به یک ریگ استخراج رمزارز تبدیل کند.

این ماینر به نام «سایمون برن» خودروی گران‌قیمت خود را به یک ریگ استخراج رمزارز تبدیل کرده تا زمانی که از مزرعه اصلی خود با ۷۸ کارت گرافیک RTX 3080 دور است، همچنان درآمدزایی کند.

برن به تنهایی این ریگ استخراج را در صندوق عقب بی‌ام‌و i8 پیکربندی کرده و گفته این ریگ واقعی و برای آزار گیمرها ساخته شده. این ماینر اطلاعات بیشتری درباره نحوه عملکرد این مزرعه قابل حمل هم منتشر کرده است.

پکیج باتری بی‌ام‌و به اندازه‌ای قدرت داغرد که می‌تواند انرژی این مزرعه کوچک با ۶ کارت گرافیک RTX 3080 را تامین کند. خروجی این خودرو برابر ۳۵۰۰ وات است و ریگ استخراج رمزارز آن تنها ۱۵۰۰ وات انرژی مصرف می‌کند. تنها مشکل برای استخراج رمزارز، دمای بالای تولیدی این ۶ کارت گرافیک است، بنابراین باید در صندوق عقب باز بماند.

بی‌ام‌و i8 یک خودروی هیبریدی و اسپرت است که ۳۶۹ اسب بخار قدرت دارد که ۱۴۱ اسب بخار آن مربوط به موتور بنزینی می‌شود. با توجه به این موضوع بیش از نیمی از قدرت آن توسط موتورهای برقی تامین می‌شود. این خودرو از باتری ۱۱.۶ کیلووات ساعتی لیتیوم یونی بهره می‌برد.

برن در کنار اشتراک‌گذاری اطلاعات درباره بی‌ام‌و i8، درباره بازار رمزارزها هم صحبت کرده:

«رمزارزها متن باز و غیرمتمرکز هستند. هیچ شخص ثالثی در این بازار دخالت نمی‌کند و کسی آن را کنترل نمی‌کند و کسی مالکش نیست. علاوه بر این نهاد حاکمیتی هم ندارد. اگرچه برای آن‌ها از کد استفاده می‌شود، اما توسط یک جامعه پرشور، نوع دوست و منبع باز پیشروی می‌کند.»

تبدیل بی‌ام‌و i8 به ریگ استخراج رمزارز در کنار مشکلاتی مانند تولید گرمای بالا و مصرف انرژی، احتمال سرقت را هم افزایش می‌دهد. در حال حاضر برخی افراد منتظر دریافت کارت گرافیک RTX 3080 هستند، بنابراین شاید تصمیم به سرقت آن‌ها از این خودرو بگیرند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟