ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اسامی نفرات اولین مأموریت سرنشین دار خصوصی به ISS اعلام شد

شرکت هوافضای آمریکایی «اکسیوم اسپیس» (Axiom Space) اسامی نفرات اولین مأموریت سرنشین دار خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی را اعلام کرد. اکسیوم اوایل سال گذشته میلادی از مأموریت Ax-1 رونمایی کرد و برخی خبرگزاری‌ها ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۷:۱۵

شرکت هوافضای آمریکایی «اکسیوم اسپیس» (Axiom Space) اسامی نفرات اولین مأموریت سرنشین دار خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی را اعلام کرد.

اکسیوم اوایل سال گذشته میلادی از مأموریت Ax-1 رونمایی کرد و برخی خبرگزاری‌ها این گمانه زنی را بوجود آوردند که یکی از اعضای این مأموریت تام کروز است که با کپسول کرو دراگون برای فیلمبرداری فیلم جدید به ایستگاه فضایی بین المللی می‌رود. البته بعداً مشخص شد که حضور وی منتفی است. این شرکت حالا اسامی نفرات مأموریت Ax-1 را به صورت رسمی اعلام کرده و به گمانه زنی‌ها پایان داده است. در این مأموریت ۴ نفر با پرداخت هزینه بلیت ۵۵ میلیون دلاری به ایستگاه فضایی بین المللی می‌روند:

  • مایکل لوپز-آلریا (Michael López-Algeria)، نایب رییس اکسیوم و فضانورد سابق ناسا و فرمانده مأموریت.
  • لری کانر (Larry Connor)، سرمایه گذار آمریکایی و خلبان.
  • مارک پتی (Mark Pathy)، سرمایه گذار و کارآفرین کانادایی.
  • ایتان ستیب (Eytan Stibbe)، سرمایه گذار اسرائیلی.

اعضای مأموریت Ax-1 کمی بیشتر از یک هفته در ایستگاه فضایی بین المللی خواهد ماند و در برخی تحقیقات ایستگاه مشارکت خواهند کرد. این مأموریت آغازگر مأموریت‌های خصوصی بیشتر به ایستگاه فضایی بین المللی و نقطه شروع بهره‌برداری تجاری از مدار نزدیک زمین (LEO) خواهد بود.

نفرات مأموریت Ax-1 از چپ به راست: مایکل لوپز-آلریا، مارک پتی، لری کانر، ایتان ستیب.

شرکت اکسیوم علاوه بر انجام مأموریت‌های خصوصی، به دنبال ساخت و اداره اولین ایستگاه فضایی خصوصی در مدار زمین نیز است و می‌خواهد در آن فناوری‌هایی را توسعه دهد و تحقیقاتی را انجام دهد که در حال حاضر امکان انجام آنها روی زمین وجود ندارد. برای مثال می‌توان به تولید قرنیه مصنوعی و تولید فیبرهای اپتیکی اشاره کرد که می‌توانند بازارهای جدیدی در زمین بوجود آورند.

اکسیوم همچنین در حال توسعه یک پیشرانه فضایی جدید است که از ترکیب متان و اکسیژن به عنوان سوخت استفاده می‌کند. این پیشرانه احتمالاً روی ایستگاه فضایی اکسیوم برای مانور دادن و حرکت در فضا نصب خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی