ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

سازمان بهداشت جهانی: تزریق واکسن کرونا به مادران باردار توصیه نمی‌شود

سازمان بهداشت جهانی در آخرین اطلاعیه خود در صفحه مربوط به اطلاعات واکسن مدرنا اعلام کرد که به مادران باردار توصیه نمی‌شود واکسن کرونا دریافت کنند، مگر آنکه جزو کادر درمان باشند یا در شرایطی قرار ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۱

سازمان بهداشت جهانی در آخرین اطلاعیه خود در صفحه مربوط به اطلاعات واکسن مدرنا اعلام کرد که به مادران باردار توصیه نمی‌شود واکسن کرونا دریافت کنند، مگر آنکه جزو کادر درمان باشند یا در شرایطی قرار گرفته باشند که احتمال ابتلا به بیماری کرونا در آن‌ها زیاد باشد.

باتوجه به آنچه سازمان بهداشت جهانی در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرده، تنها آن دسته از مادران بارداری که در شرایط خاصی دوران بارداری را می‌گذارنند و در معرض خطر ابتلا به بیماری هستند، توصیه می‌شود واکسن کرونا دریافت کنند.

گروه مشاوران استراتژیک سازمان بهداشت جهانی در زمینه ایمن سازی موسوم به «سیج» (SAGE) چند هفته قبل دستورالعمل‌هایی در مورد واکسن مدرنا و فایزر منتشر کرد.

در آخرین اطلاعیه منتشر شده در صفحه مربوط به اطلاعات واکسن مدرنا در وب‌سایت سازمان بهداشت جهانی آمده است:

«درحالی که زنان باردار در معرض خطر بیشتری از ابتلا به بیماری کرونا قرار دارند،‌ در حال حاضر توصیه نمی‌شود که واکسن مدرنا را دریافت کنند، مگر آنکه در معرض خطر جدی قرار داشته باشند یا به دلیل مسئولیت شغلی خود جزو کادر درمان هستند.»

همچنین در وب‌سایت سازمان بهداشت جهانی مجددا تاکید شده است که افراد زیر 18 سال نیز نباید تا روشن شدن وضعیت آزمایش‌های بالینی نباید واکسن کرونا دریافت کنند.

«کیت اوبراین» مدیر ایمن سازی WHO معتقد است که باید آزمایش‌های بالینی کافی در مورد تاثیر واکسن کرونا روی مادران باردار انجام شود. وی می‌گوید:

«دلیلی ندارد تصور کنیم دریافت واکسن کرونا ممکن است مشکلی در بارداری برای مادران به وجود بیاورد. در حال حاضر داده‌های لازم در این زمینه وجود ندارد.»

تصمیم گیری در مورد دریافت واکسن کرونا برای مادران باردار کار دشواری است و کیت اوبراین معتقد است که لازم است داده‌های مربوط به آزمایش‌های بالینی مورد بررسی قرار گیرد و لازم است آزمایش‌های بیشتری در این زمینه انجام شود. از سوی دیگر «جودت لوئیس» مدیر بخش زنان و زایمان  دانشگاه فلوریدا جنوبی می‌گوید: «مشکل کلی‌تر این است که تعداد کمی واکسن روی مادران باردار آزمایش شده است.»

کودکان و مادران باردار جزو گروه‌های حساسی هستند که تصمیم گیری در مورد دریافت واکسن کرونا برای آنها کمی سخت به نظر می‌رسد و آخرین اطلاعیه سازمان بهداشت جهانی نیز بر این نکته تاکید می‌کند که جز به ضرورت، این گروه‌های حساس نباید واکسن را دریافت کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۱۰ بهمن ۱۳۹۹

    بی خود، جیره خوار حکومت ایران میخوان بگن خطرناکه

مطالب پیشنهادی