اندروید 12 به قابلیت تغییر رنگ‌بندی اپ‌‌ها و منو‌ها مجهز می‌شود

گوگل با توسعه اندروید 10، حالت تاریک را با هدف کاهش خستگی چشم کاربران ارائه کرد و این بار در تلاش است تا سیستم تم جدیدی را به همراه اندروید 12 توسعه دهد تا کاربران بتوانند با اپلیکیشن‌ها در تم‌های متنوع رنگی کار کنند.

در حال حاضر کاربران گوشی‌های پیکسل گوگل می‌توانند تم‌های رنگی محدودی را برای اپلیکیشن‌های مورد نظر خود انتخاب کنند. به علاوه امکان تغییر تم در دو حالت روشن و تاریک نیز وجود دارد که اوج تغییراتی است که کاربران می‌توانند ایجاد کنند.

براساس اطلاعات منتشر شده از طریق «9to5Google»، گوگل در تلاش است تا اندروید 12 را با سیستم تم متفاوت و پیشرفته‌تری ارائه دهد تا کاربران امکان تغییر رنگ اپلیکیشن‌ها را به دلخواه خود داشته باشند. این تغییرات احتمالا شامل تغییر رنگ پس زمینه، تغییر رنگ نوتیفیکیشن‌ها و سایر تنظیمات سریع می‌شود.

باتوجه به اینکه تولید کنندگان مختلف گوشی‌های هوشمند ممکن است مجموعه رنگ‌های خاصی را مورد توجه قرار داده و تمایل داشته باشند رنگ های خاصی را در دسترس کاربران قرار بدهند، در نتیجه تنوع رنگ سیستم‌ تم‌های اندروید 12، از یک برند تا برند دیگر و از یک مدل گوشی تا مدل دیگر احتمالا متفاوت خواهد بود.

در حال حاضر اپلیکیشن خاصی برای ایجاد تم رنگی سفارشی در فروشگاه گوگل پلی وجود ندارد و صحبتی از گزینه‌ای برای سفارشی و شخصی سازی رنگ‌ها هم مطرح نشده است. با این وجود، در سیستم تم اندروید 12، رنگ‌های اصلی در دسترس توسعه دهندگان قرار دارد و آنها می‌توانند رنگ‌های مورد نظر انتخاب کنند.

باتوجه به اینکه تا زمان عرضه نسخه پایدار اندروید 12 فاصله کمی نداریم،‌ این امکان وجود دارد که گوگل سیستم تم را قبل از انتشار این نسخه در اواخر سال جاری میلادی حذف کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟