تایید هویت بیومتریک به نسخه‌های وب و دسکتاپ واتساپ اضافه می‌شود

واتساپ به زودی با انتشار یک بروزرسانی تایید هویت بیومتریک را برای باز کردن نسخه وب و اپلیکیشن این پیام‌رسان الزامی می‌کند. هدف از اینکار جلوگیری از احتمال جاسوسی در این نسخه‌ها است.

بسیاری از کاربران، علاوه بر گوشی هوشمند، همزمان با نسخه تحت وب یا اپلیکیشن دسک‌تاپ واتساپ نیز کار می‌کنند. در بروزرسانی جدید، لازم است قبل از ورود به حساب کاربری خود در نسخه‌های دسک‌تاپ، ابتدا مرحله تایید هویت بیومتریک را نیز بگذرانند.

با اضافه شدن لایه امنیتی بیشتر در نسخه دسکتاپ، کاربران با اطمینان خاطر بیشتری می‌توانند از این پیام رسان استفاده کنند و حتی در صورتی که شخصی به گوشی هوشمند آنها دسترسی پیدا کند، نمی‌تواند از آن برای دسترسی به اطلاعات و محتوای چت‌های نسخه دسکتاپ سواستفاده کند.

کاربران گوشی‌های هوشمند آیفون با سیستم عامل iOS 14 مجهز به تاچ آیدی و فیس آیدی و کاربران تمامی دستگاه‌های اندرویدی با قابلیت پشتیبانی از تایید هویت بیومتریک می‌توانند به زودی از این قابلیت امنیتی جدید استفاده کنند.

برخی کاربران تایید هویت را برای کل دستگاه خود فعال می‌کنند و برخی نیز چنین رویکری را در پیش نمی‌گیرند و می‌توانند فقط برای واتساپ این گزینه را فعال کرده و از آن استفاده کنند. در صورتی که کاربران تمایلی به فعال کردن گزینه تایید هویت بیومتریک نسخه دسک‌تاپ نداشته باشند نیز می‌توانند آن را غیر فعال کنند.

سیستم تایید هویت بیومتریک واتساپ نیز عملکردی مشابه تمامی سیستم‌های موجود دارد و هدف آن دسترسی یا جمع آوری اطلاعات چهره و اثر انگشت کاربران نیست. همچنین در توضیح این بروزرسانی جدید گفته شده که اطلاعات شخصی کاربران به هیچ وجه به اشتراک گذاشته نخواهد شد.

براساس اعلام واتساپ این بروز رسانی جدید طی هفته‌های آینده در دسترس دستگاه‌های سازگار قرار می‌گیرد.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟