ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اسپیس ایکس در اولین ماموریت فضایی کاملا شخصی افراد عادی را به مدار می‌برد

اسپیس ایکس اواخر سال جاری میلادی در «اولین مأموریت فضایی کاملاً شخصی دنیا»، چهار شخص حقیقی را به مدار زمین خواهد برد. فرمانده مأموریت مشخص شده اما سه سرنشین دیگر از بین افرادی عادی انتخاب ...

اسپیس ایکس اواخر سال جاری میلادی در «اولین مأموریت فضایی کاملاً شخصی دنیا»، چهار شخص حقیقی را به مدار زمین خواهد برد. فرمانده مأموریت مشخص شده اما سه سرنشین دیگر از بین افرادی عادی انتخاب خواهند شد.

«جرد آیزاک‌من» (Jared Isaacman)، خلبان جت جنگنده، مؤسس و مدیرعامل شرکت Shift4 Payments فرمانده این مأموریت خواهد بود. هدف از انجام این مأموریت جمع‌آوری کمک مالی برای «بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود» (St. Jude Children's Research Hospital) در ایالات متحده اعلام شده است.

آیزاک‌من می‌گوید ۱۰۰ میلیون دلار به بیمارستان یاد شده کمک کرده و می‌خواهد با تشویق مردم به اهدای ۱۰ دلار برای فرصت همسفر شدن با او برای رفتن به مدار زمین، ۲۰۰ میلیون دلار دیگر به این بیمارستان کمک کند. اسپیس ایکس می‌گوید اسامی سه سرنشین دیگر در هفته‌های آتی اعلام خواهد شد.

ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس گفت «این مأموریت دستاوردی مهم برای هموار کردن مسیر دسترسی به فضا برای همه است» و افرود بخشی از برنامه بزرگتر اسپیس ایکس برای کاهش هزینه سفرهای فضایی در آینده خواهد بود.

سرنشینان این مأموریت که Inspiration4 نامگذاری شده، بر فراز راکت فالکن ۹ از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب خواهند شد. البته پیش از انجام مأموریت، سرنشینان آموزش‌های خاص را پشت سر خواهند گذاشت که متمرکز بر سازگاری با محیط ریزگرانش و گرانش صفر و تست‌های دیگر خواهد بود.

سرنشینان حداکثر ۵ روز را در مدار زمین و در کپسول دراگون سپری خواهند کرد و هر ۹۰ دقیقه یک گردش کامل به دور زمین خواهند زد. افراد انتخاب شده باید «از لحاظ فیزیکی و روانی» برای تمرینات آماده باشند و قد آنها زیر ۶.۶ فوت (۱.۹۸ متر) و وزن آنها کمتر از ۲۵۰ پوند (۱۱۳ کیلوگرم) باشد.

اسپیس ایکس تاکنون دو سفر سرنشین دار به فضا و به طور دقیق‌تر ایستگاه فضایی بین المللی انجام داده که با فضانوردان آموزش دیده ناسا (و ژاپن) انجام شدند. Inspiration4 اولین مأموریت «سرنشین دار کاملاً شخصی» اسپیس ایکس به فضا است. این شرکت و اکسیوم اسپیس می‌خواهند با مأموریت Ax-1 که مدتی قبل اسامی نفرات آن اعلام شد، اولین گروه از افراد حقیقی را روانه ایستگاه فضایی بین المللی فضا کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی