همه چیز درباره آیفون 13
تمام خودروهای جیپ در آینده الکتریکی می شوند

تمام خودروهای جیپ در آینده الکتریکی می شوند

یکی از جذاب‌ترین حرکت‌های جیپ در یک سال گذشته را عرضه نسخه پلاگین هیبرید رانگلر باید دانست. جیپ همچنین تایید کرده است که می‌خواهد نسخه ۴xe از رنگید را هم در برخی کشورها عرضه کند. اما این دو مدل، تنها محصولات جیپ نیستند که برنامه الکتریکی شدن برای آنها تدوین شده است. به خصوص که قرار است خودروهای پلاگین هیبرید با محصولات دیزلی، جایگزین شوند.

کریستین مونیر، مدیر عامل کمپانی جیپ، همین هفته در استرالیا یک مصاحبه داشته است. او در این مصاحبه تاکید کرد که نسل جدید گرند چیروکی که از اواخر امسال وارد بازار استرالیا می‌شود، فاقد پیشرانه دیزلی است. در عوض، یک موتور ۴xe پلاگین هیبرید بر روی این شاسی بلند نصب می‌شود. در حالی که عرضه مدل ۴xe تایید شده است، مدیر عامل جیپ هیچ حرفی درباره آینده موتورهای دیزلی این شرکت نزد. گرند چیروکی ۴xe از ترکیب یک پیشرانه درون سوز بنزینی و یک موتور الکتریکی به همراهی پکیج باتری‌ها، استفاده می‌کند. مونیر خاطر نشان کرده است که پلت فرم الکتریکی جدید این شرکت، قابلیت‌های آفرودی بیشتری را نسبت به گذشته در اختیار خودروها می‌گذارد! بنابراین جیپ‌های جدید، نه تنها پاک‌تر و بی سر و صداتر اند، بلکه کاربردی‌تر هم خواهند بود.

مدیر اجرایی جیپ، فعلا هیچ اشاره‌ای به عرضه مدل‌های تمام الکتریکی نکرده است. اما به نظر می‌رسد که سایر جیپ‌هایی که روی پلت فرم ۴xe سوار می‌شوند، امکان عرضه با این قوای فنی را هم داشته باشند. در تریم ۴xe از رانگلر، پیشرانه ۲.۰ لیتری توربو ۴ سیلندر با یک موتور الکتریکی مدرن کوپل شده است. باتری‌های این خودرو ۴۰۰ ولتی و ۱۷ کیلو وات ساعتی هستند و از سری باتری‌های لیتیوم یونی به حساب می‌آیند. در نهایت، خروجی دو موتور بنزینی و برقی، ۳۷۵ اسب بخار قدرت و ۶۴۰ نیوتن متر گشتاور شده است. نرخ پیمایش آن را هم در حدود ۵۰ مایل بر گالن تخمین می‌زنند.

به گفته برخی منابع، برد حرکتی رانگلر ۴xe در صورت استفاده تنها از موتور الکتریکی، ۴۸ کیلومتر با یک بار شارژ است. اما به نظر می‌رسد که نسخه ۴xe پلاگین هیبرید از گرند چیروکی در صورت عرضه، باتری‌های قوی‌تری داشته باشد و در حالت تمام الکتریکی، مسافت بیشتری را بپیماید. احتمالا این مدل ابتدا فقط در آمریکا عرضه می‌شود. آقای مونیر همچنین از تدارک نسخه الکتریکی برای پیکاب گلادیاتور هم خبر داده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato