نگاهی به دورانگو SRT هلکت؛ یک محصول جهنمی دیگر از دوج

سال گذشته یک معامله بزرگ برای دوج رقم زده شد. این خودروساز آمریکایی تمایل شدیدی به ساخت خودروهای قدرتمند دارد. خودروهایی همچون چلنجر SRT سوپر استوک 807 اسب بخاری، چارجر SRT هلکت رد آی 797 اسب بخاری و یا همین دورانگو SRT هلکت 710 اسب بخاری که بلافاصله تبدیل به قدرتمند‌ترین SUV در جهان شد و همین هفته بود که دوج رسما آغاز تولید این اعجوبه را اعلام کرد.

این خودرو که تولید آن فقط برای سال 2021 برنامه ریزی شده است، می تواند در 3.5 ثانیه خودش را از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برساند و همچنین مسیر یک چهارم مایل را در مدت زمان 11.5 ثانیه بپیماید. در جریان باشید که بیشینه سرعت این اتومبیل به 288 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

پرفورمنس فوق العاده‌ای که دورانگو SRT هلکت دارد، از پیشرانه 6.2 لیتری V8 سوپر شارژ آن، حاصل شده است. در واقع برای رساندن 6 سرنشین از نقطه A به نقطه B، تاکنون هیچ شاسی بلندی سریع‌تر از محصول دوج ساخته نشده است! تیم کونیسکیس، قائم مقام اتحاد تازه تاسیس استلانتیس، درباره آن می‌گوید: «همچون خوش آمد گویی به عضو جدید یک خانواده، دورانگو SRT هلکت جشن ورودش به جمع برادران ماسل کار را جشن می‌گیرد! »:

در کنار شتاب خیره کننده‌ای که دورانگو SRT هلکت دارد، یک وسیله نقلیه ایده آل برای سفرهای خانوادگی هم به شمار می‌رود. به گفته دوج، این شاسی بلند قادر است تا وزن 8,700 پوند را به دنبال خودش، به یدک بکشد. البته نباید فراموش کرد که تمام این توانایی‌ها و قدرت را در ازای مصرف بنزین زیاد به شما ارائه می‌کند! میزان مصرف سوخت EPA این خودرو طبق آنچه که قبلا اعلام شده بود، در سه سیکل شهری، بزرگراهی و ترکیبی، به ترتیب 12، 17 و 13 مایل بر گالن است.

برای مقایسه خوب است بدانید که در صورت تبدیل چنین ارقامی با روش متعارف متریک به ارقامی بین مصرف سوخت 12 الی 19.5 لیتر در یکصد کیلومتر می‌رسیم.

برای جبران قیمت بالای دورانگو SRT هلکت که 80,995 دلار است، دوج امکان تست درایو یک روزه با این خودرو را در مدرسه رانندگی باندورانت در ایالت آریزونا برای خریداران، فراهم کرده است. این تست درایو با همراهی یک مربی حرفه‌ای انجام می‌گیرد تا علاقمندان به این خودرو از نزدیک، تجربه لمس توانایی‌های آن را داشته باشند و با دید بازتری نسبت به خرید آن، اقدام کنند.

آقای کونیسکیس در این باره می‌گوید: «دورانگو هلکت به چارجر و چلنجر می‌پیوندد تا اوج پرفورمنس را برای مشتریان دوج، باز آفرینی کنند. آغاز تولید دورانگو هلکت، روزی ماندگار در تقویم تاریخ کمپانی دوج خواهد بود.»

لازم به ذکر است که دوج قصد دارد که فقط 2000 دستگاه از این محصول را به تولید برساند و در بازار آمریکا بفروشد. پای آن هم از بهار 2021 به شوروم‌های دوج در سراسر ایالات متحده باز می‌شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟