بیل گیتس: بیت کوین ندارم و فکر می‌کنم بشر نیازی به رمزارزها ندارد

هم‌بنیانگذار مایکروسافت، بیل گیتس برخلاف ایلان ماسک یکی از طرفداران پروپاقرص رمزارزها نیست و اخیرا اعلام کرده بیت کوین ندارد.

بیل گیتس به تازگی در مصاحبه‌ای با «وال استریت ژورنال» درباره رمزارزها صحبت کرده و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دنیا بدون کدام پیشرفت تکنولوژی می‌تواند به کارش ادامه دهد، در پاسخ به رمزارزها اشاره کرده:

«روش کار امروزی رمزارزها باعث انجام برخی فعالیت‌های مجرمانه خاص می‌شود و آن‌ها را ممکن می‌کند. بنابراین خلاص شدن از دست آن‌ها یک اقدام مثبت خواهد بود. احتمالا باید می‌گفتم سلاح بیولوژیک که واقعا بد است.»

این اظهارنظر بیل گیتس تاثیری روی روند بازار رمزارزها نداشته و بیت کوین و اتریوم همچنان رشد می‌کنند و ارزش بازار بیت کوین به بیش از ۱ تریلیون دلار رسیده، هرچند دیروز اتریوم توانسته بود قیمتش را به بالاتر از ۲۰۰۰ دلار برساند و حالا قیمتی نزدیک به ۱۹۵۰ دلار دارد.

گفته بیل گیتس تفاوت چندانی با رگولاتورها و برخی مخالفان رمزارزها به ویژه بیت کوین ندارد. این افراد باور دارند که از رمزارزها برای کارهای مجرمانه مانند پولشویی استفاده می‌شود.

بیل گیتس علاوه بر وال استریت ژورنال، مصاحبه‌ای با CNBC هم داشته که البته در این مصاحبه، دیدگاه متعادل‌تری درباره رمزارزهای داشته و دیدگاهش درباره بیت کوین را خنثی توصیف کرده:

«من بیت کوین ندارم و در کار فروش استقراضی این رمزارز هم نیستم، بنابراین درباره آن دیدگاه خنثی دارم. فکر می‌کنم دیجیتالی کردن پول و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، اقدامی است که بنیاد گیتس در کشورهای در حال توسعه انجام می‌دهد.»

بیل گیتس

هم‌بنیانگذار مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان از عدم توانایی‌اش در پیش‌بینی آینده قیمت بیت کوین خبر داده:

«بیت کوین بر اساس شرایط بازار یا دیدگاه‌ها قیمتش بالا و پایین می‌شود و من راهی برای پیش‌بینی قیمتش ندارم.»

با وجود چنین گفته‌ای، گیتس نزدیک به دو سال پیش در مصاحبه‌ای گفته بود که ارزش دارایی‌های دیجیتال افزایش پیدا نمی‌کند:

«به عنوان یک دارایی در این کلاس، شما چیزی تولید نمی‌کنید، بنابراین نباید انتظار داشته باشید ارزش آن افزایش پیدا کند.»

شرکت تسلا با سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت کوین، قیمت این رمزارز را افزایش داد و چندین روز پس از اعلام این خبر، این رمزارز توانست قله قیمتی ۵۰ هزار دلار را فتح کند. با این وجود به گفته مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک قیمت بیت کوین و اتریوم بالا به نظر می‌رسند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟