انویدیا توان ماینینگ پردازنده گرافیکی RTX 3060 را کاهش می‌دهد

انویدیا ظاهرا از کمبود GPU در بازار آگاه است و به همین منظور طرح جدیدی را برای عرضه پردازنده‌های گیمینگ و پردازنده‌های مخصوص استخراج رمزارزها در نظر گرفته. در حال حاضر بسیاری از ماینرهای اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال به سراغ خرید گرافیک‌های انویدیا رفته‌اند و حالا این شرکت محدودیت‌هایی را روی توانایی استخراج RTX 3060 اعمال کرده است.

انویدیا می‌گوید توان استخراج پردازنده گرافیکی دسکتاپ GeForce RTX 3060 را، که به‌زودی وارد بازار می‌شود، کاهش می‌دهد. این شرکت اعلام کرده که گرافیک جدید آن‌ها به محض شناسایی الگوریتم‌های استخراج اتریوم می‌تواند نرخ هش 3060 را تا حدود ۵۰ درصد کاهش دهد. انویدیا امیدوار است که با این کار بتواند جلوی خرید بی‌رویه RTX 3060 توسط ماینرهای بازار رمزارزها را بگیرد.

البته این کمپانی به‌خوبی می‌داند که نباید تقاضای بازار را از دست بدهد، به همین دلیل چند CMP یا «پردازنده استخراج رمزارز» را برای ماینرها راهی بازار خواهد کرد. این محصولات نمی‌توانند پردازش‌های گرافیکی را انجام دهند و خروجی نمایشی ندارند. در نتیجه، از فضای خالی این خروجی برای ایجاد جریان هوای بهتر و خنک‌سازی مناسب‌تر استفاده شده است. حالا ماینرها می‌توانند چند CMP را روی هم سوار کرده و با یک CPU با آن‌ها کار کنند. این پردازنده‌ها با حداکثر ولتاژ پایین‌تری که در هسته‌ها و فرکانس‌های خود دارند برای استخراج مقرون به‌صرفه بهینه‌سازی شده‌اند.

موبایلت

انویدیا در حال حاضر چهار CMP HX معرفی کرده که مشخصات آن‌ها از قرار زیر است:

30HX40HX50HX90HX
نرخ هش اتریوم۲۶ مگاهرتز بر ثانیه۳۶ مگاهرتز بر ثانیه۴۵ مگاهرتز بر ثانیه۸۶ مگاهرتز بر ثانیه
توان مجاز۱۲۵ وات۱۸۵ وات۲۵۰ وات۳۲۰ وات
کانکتورها۱ عدد ۸ پین۱ عدد ۸ پین۲ عدد ۸ پین۲ عدد ۸ پین
مقدار حافظه۶ گیگابایت۸ گیگابایت۱۰ گیگابایت۱۰ گیگابایت
زمان عرضهسه‌ماهه اول ۲۰۲۰سه‌ماهه اول ۲۰۲۰سه‌ماهه دوم ۲۰۲۰سه‌ماهه دوک ۲۰۲۰

این محصولات هم درست مثل پردازنده‌های گرافیکی معمولی انویدیا از طریق فروشندگانی مثل ایسوس، گیگابایت، MSI و غیره به فروش می‌رسند. انویدیا سعی دارد با فروش جداگانه محصولات گیمینگ و ماینینگ به‌صورت همزمان رضایت گیمرها را جلب کرده و پاسخگوی نیاز بازار رمزارزها باشد، بازاری که روزبه‌روز بر شمار تازه‌واردان آن افزوده می‌شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟