اولین اطلاعات رسمی از کیا استینگر 2022؛ قدرت بیشتر برای پرچمدار کره‌ای

کیا استینگر نخستین بار در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی، روانه بازارهای جهانی شد. اکنون یک رسانه کره‌ای خبر از عرضه مدل ۲۰۲۲ این خودرو به بازارهای صادراتی مهم کیا همچون آمریکا داده است. قبل از شروع، باید بگوییم که تمام اطلاعات منتشر شده از سوی رسانه کره‌ای، به تایید رسمی کیا موتورز رسیده اند.

در همین نقطه استارت، باید گفت که نقطه کانونی تغییرات استینگر جدید، زیر کاپوت آن نهفته است. نسخه پایه این خودرو با پیشرانه ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر ۳۰۰ اسب بخاری به دست خریداران می‌رسد. در واقع، استینگر ۲۰۲۲ نسبت به نمونه‌های قبلی با موتور ۲.۰ لیتری، ۴۵ اسب بخار قوی‌تر شده است. برای دریافت این قدرت، در نسخه دیفرانسیل عقب، ۳۷,۱۳۵ دلار و در نمونه چهار چرخ محرک، ۳۹,۳۳۵ دلار باید هزینه کنید.

در خط تولید مدل‌های ۲۰۲۲ استینگر، اثری از نسخه GT به چشم نمی‌آید. در عوض، مدل‌های GT1 و GT2 به میدان آمده اند که از نمونه بهینه شده پیشرانه ۳.۳ لیتری V6 استفاده می‌کنند. پیشرانه‌ای که اکنون قدرتش به ۳۶۸ اسب بخار رسیده است. اما اگر به جای GT1، مدل GT2 را سفارش دهید، می‌توانید از سیستم صوتی پیشرفته، سیستم تعلیق با کنترل الکترونیکی، صندلی‌های تهویه شونده جلو و حافظه صندلی راننده برخوردار شوید.

درباره تغییرات فنی استینگر ۲۰۲۲ می‌توان یک روز کامل صحبت کرد. اما زیر پوست این خودرو، جذابیت‌های دیگری هم وجود دارند. مواردی همچون استارت پیشرانه از راه دور، سیستم نور پردازی داخلی، روکش‌های چرمی جدید برای تودوزی و رینگ‌های سفارشی ۱۸.۰ و ۱۹.۰ اینچی. همچنین در بحث ایمنی، با امکانات مدرنی از قبیل رادار نقاط کور، رادار جلوگیری از برخورد از جلو، دستیار تشخیص حرکت بین خطوط، دستیار خروج ایمن از مسیر، دستیار رانندگی اتوبانی و رادار هشدار وجود مانع در عقب، مواجه ایم.

بسیاری از افراد معتقدند که اکنون سگمنت خودروهای اسپرت آنچنان متنوع شده است که اصلا مجال فکر کردن به استینگر باقی نمی‌ماند! شاید حق با آنها باشد! اما این فرزند جدید کیا هم جذابیت‌های خودش را دارد و آمده است تا آنها را به ما، ثابت کند.

 

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟