اپ Xbox Game Streaming با پشتیبانی از کنترل‌های لمسی و ژیروسکوپ مشاهده شد

اپ Xbox Game Streaming با پشتیبانی از کنترل‌های لمسی و ژیروسکوپ مشاهده شد

مایکروسافت در حال نهایی‌سازی اپلیکیشن ویندوزی Xbox Game Streaming است که امکان دسترسی به بازی‌های سرویس xCloud را فراهم می‌کند. این اپلیکیشن در واقع به کاربران ویندوز اجازه می‌دهد تا بازی‌های خود را از روی ایکس باکس سری ایکس یا ایکس باکس سری اس خود و یا xCloud استریم کنند.

در حال حاضر امکان استریم بازی‌های ایکس باکس‌های جدید از طریق ویندوز وجود ندارد و اپلیکیشن فعلی Xbox Console Companion از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کند. ولی اپ بعدی مایکروسافت این مشکل را برطرف خواهد کرد و برای اولین بار دسترسی به xCloud را در اختیار کاربران ویندوز قرار می‌دهد.

به‌گزارش وب‌سایت TheVerge که به نسخه بتای این اپلیکیشن دست یافته، قابلیت بازی از راه دور با ایکس باکس‌ها شبیه سازوکار فعلی Xbox Console Companion عمل می‌کند. یعنی می‌توانید به‌صورت از راه دور ایکس باکس‌های خود را روشن کنید، روی اکانت خودتان وارد شوید و از هر جایی که هستید بازی کنید.

اپلیکیشن Xbox Game Streaming حالا به‌طور کامل از ورودی‌های لمسی پشتیبانی می‌کند تا محصولات سری سرفیس و سایر دستگاه‌های لمسی هم بتوانند بدون کنترلر بازی‌های ایکس باکس را تجربه کنند. علاوه بر این، مایکروسافت ظاهرا در حال آماده‌سازی نوعی از پشتیبانی ژیروسکوپی در این برنامه است. این برنامه اکنون گزینه‌ای برای فعال‌سازی این قابلیت دارد، ولی به نظر نمی‌رسد که طراحی آن هنوز کامل شده باشد.

مایکروسافت همچنین در حال آماده‌سازی استریم ۱۰۸۰p با xCloud است که جایگزین استریم فعلی ۷۲۰p خواهد شد. این قابلیت تجربه انجام بازی‌های مختلف را بر روی دستگاه‌های ویندوزی ارتقا می‌دهد.

هنوز مشخص نیست که اپلیکیشن Xbox Game Streaming دقیقا چه زمانی برای عرضه عمومی آماده خواهد شد. طبق شایعات مایکروسافت احتمالا ظرف چند هفته آینده رویدادی برگزار می‌کند تا اخبار جدید خود را در دنیای گیم اعلام کند. بنابراین احتمال داده می‌شود که به زودی اطلاعات بیشتری پیرامون برنامه‌های این شرکت برای xCloud در دسترس ما قرار بگیرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato