با رولزرویس کالینان تیونینگ منصوری آشنا شوید؛ ترکیبی از ترس و زیبایی

تیونر پرآوازه جهان خودرو یعنی منصوری، برای چندمین بار به سراغ رولزرویس کالینان رفته و این شاسی‌بلند لوکس و اشرافی را مطابق با استانداردهای خود از نظر ظاهری و فضای داخلی ارتقا داده است.

از لحاظ نمای ظاهری، رولزرویس کالینان تیونینگ منصوری، به واسط رنگ تماما مشکی، چهره‌ای ترسناک و شبح‌مانند پیدا کرده است. اجزای بدنه این خودرو در قسمت پایینی به رنگ مات و در قسمت بالایی به رنگ متالیک هستند. این دو قسمت از طریق یک نوار آبی از هم جدا شده‌اند.

منصوری سپر، رکاب و رینگ‌های استاندارد کالینان را با نمونه‌های جدید تعویض کرده است. شکاف موجود روی گلگیر جلو و همچنین چراغ‌های LED حاضر در قسمت پایینی سپر نیز مخصوص این پروژه بوده و اثری از آنها در نسخه استاندارد کالینان دیده نمی‌شود.

نسخه استاندارد کالینان

اما بیشترین تغییرات در داخل کابین رخ داده، جایی که به هر جا بنگرید، با پوشش چرمی آبی دریایی مواجه خواهید شد. صندلی‌ها، پنل درها و زیرآرنجی‌های مزین به بافت الماسی، داشبورد و زیرپایی‌ها، همگی دارای این رنگ خاص هستند.

هنوز مشخص نیست که آیا مهندسین منصوری همانند پروژه کالینان بیلیونر در بخش فنی و موتور این پروژه نیز بازنگری کرده‌اند یا خیر، ولی موتور ۶.۷۵ لیتری توئین توربوشارژ این شاسی‌بلند مجلل در حالت استاندارد هم به اندازه کافی قدرتمند است. این موتور بدون تیونینگ توانایی تولید ۵۶۳ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارا بوده و با همکاری گیربکس ۸ سرعته ساخت ZF هر چهار چرخ را به حرکت وادار می‌کند.

رولزرویس کالینان تیونینگ منصوری
کالیپرهای آبی ‌رنگ حاضر در پشت رینگ‌های چند پره و تضاد آن با رنگ مشکی بدنه، جلوه‌ای خاص به کالینان بخشیده است

رولزرویس کالینان استاندارد برای رسیدن به سرعت ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) در ساعت، به زمانی کمی فراتر از ۵ ثانیه نیازمند است. این شاسی‌بلند ۲.۶۶ تنی در مسیر مستقیم می‌تواند نهایت سرعت ۱۵۵ مایل (۲۵۰ کیلومتر) در ساعت را ثبت کند.

درباره قیمت این پروژه منصوری اطلاعاتی در دست نیست، اما مسلما رقم پرداختی برای آن اختلاف قابل توجهی با ۳۲۵ هزار دلاری که رولزرویس از مشتریان کالینان استاندارد طلب می‌کند، خواهد داشت.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟