ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

خطر آتش سوزی نزدیک به 2 میلیون دستگاه تویوتا راو 4 را تهدید می‌کند

سازمان ایمنی و ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA)، با بررسی جدیدی که بر روی تویوتا راو 4های ساخته شده در فاصله سال‌های 2013 تا 2018 انجام داده است، به این نتیجه رسیده که احتمال وقوع خطر ...

سازمان ایمنی و ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA)، با بررسی جدیدی که بر روی تویوتا راو 4های ساخته شده در فاصله سال‌های 2013 تا 2018 انجام داده است، به این نتیجه رسیده که احتمال وقوع خطر آتش سوزی در این خودروها وجود دارد. اگر بنا به اعلام یک فراخوان باشد، دقیقا 1 میلیون و 863 هزار و 103 دستگاه راو 4 مشمول این ایراد فنی می‌شوند.

مدارک رسمی می‌گویند که این مشکل، از نقص در قطب مثبت باتری این خودروها ریشه می‌گیرد. این نقص می‌تواند دو نتیجه در پی داشته باشد، متوقف شدن خودرو از حرکت یا آتش سوزی! دفتر تحقیقات نقایص فنی خودروها در NHTSA، تاکنون 11 شکایت با مضمون وجود این نقص، دریافت کرده است.

همچنین تعدادی گزارش هم از احتمال وجود این ایراد در چند دستگاه راو 4، انتشار یافته است. حتی در چهار مورد از گزارش‌ها، از بروز جرقه و آتش که به اطفا ختم شده، خبر داده اند.

سازمان NHTSA علت وقوع این مشکلات را نصب نادرست باتری یا جابجایی غلط به علت تعمیرات، عنوان کرده است. البته هنوز تعداد آتش سوزی‌ها کمتر از حد مورد انتظار بوده است و تحقیقات میدانی و فنی کارشناسان آمریکایی، ادامه دارد. از 11 شکایت عمومی که به دست این سازمان رسیده، یکی از آنها متعلق به راو 4 هیبرید است.

مالک این خودرو گفته که چراغ چک موتور، زمانی که با سرعت 50 مایل بر ساعت در حال حرکت بوده، روشن شده است. در همین حین، دود سفیدی از کناره‌های کاپوت بیرون آمده و سپس شعله‌های آتش زبانه کشیده اند. بر اثر این حادثه، عملا آن کراس اوور به نابودی کشیده شده و از بین رفته است!

شایان ذکر است که ارزیابی‌های اولیه لزوما به معنای اعلام فراخوان قطعی از سوی کمپانی سازنده نیست. این تحقیقات مقدماتی صرفا جهت بررسی علت نقص فنی شایع شده در راو 4های نامبرده انجام می‌شوند تا از بروز حوادث بیشتر، جلوگیری به عمل آید. مدیر ارتباطات بخش ایمنی و کیفیت محصولات تویوتا هم نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و گفته است: «تویوتا از تحقیقات NHTSA آگاهی دارد و برای رفع نقایص پیش آمده، در حال همکاری با این سازمان است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (7 مورد)
 • آریا
  آریا | ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

  الان یکی پیدا میشه مقایسه میکنه با تولیدات داخلی و نتیجه میگیره ببینید تویوتا هم آتیش میگیره. پس هموطن تولیدات دزدان داخلی رو با خیال راحت اجازه بده بهت فرو کنند

 • امیرحسین
  امیرحسین | ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

  ممنون از شما

 • saeed۱۹۸۵۹
  saeed۱۹۸۵۹ | ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

  تفاوت هایی که نشانون میده یه سیستم حکومتی با نظارت چه طور باعث نجات جون مردمش میشه و اون یکی سیستم چه طور رکورددار کشته در تصادفات رانندگی نسبت به جمعیتش و تعداد ماشیناشه

  • molavy
   molavy | ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

   اونوقت میزان مرگ و میر با سلاح گرم در آمریکا چی رو نشون میده؟
   جون آدم ها اندازه سود کمپانی های ساخت اسلحه هم ارزش نداره

   • saeed۱۹۸۵۹
    saeed۱۹۸۵۹ | ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

    یک دمکراسی فقط با دوچیز زنده میمونه
    ۱- سلاح گرم دست مردم تا حکومت بهشون ظلم نکنه
    ۲- حق مالکیت زمین (مالک زمین ، روش و داخلش)
    هروقت اینا رو داشتیم ایران با امریکا مقایسه کن.

   • realtime
    realtime | ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

    هیچ کس نیمره تو آمریکا با سلاح ثبت شده شلیک کنه که گیر بیوفته همش سلاح های غیر مجاز و قاچاقه که نمونش تو ایران هم هست.خوب خودرو سازی رو وصل کردی به سلاح.

  • molavy
   molavy | ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

   پس تعداد بچه های کوچیکه که اشتباهی با اسلحه کشته میشن رو نگاه کن آماری رو

مطالب پیشنهادی