مرورگر اج ۸۹ با برگه‌های عمودی و ۴۱ درصد سرعت راه‌اندازی بالاتر به‌روز شد

مایکروسافت ویژگی‌‌های جدیدی را به مرورگر اج اضافه کرده که شامل برگه‌های عمودی و راه‌اندازی با سرعت بسیار بیشتر می‌شود.

تیم توسعه‌دهندگان مایکروسافت با انجام چند تغییر اساسی طراحی و کارایی مروگر اج را بهبود بخشیده‌ است. این تغییرات نه تنها برگه‌های عمودی را به صفحه اصلی اضافه کرده بلکه راه‌اندازی مرورگر را به طور قابل توجهی سریع‌تر می‌کند. طبق آزمایش‌های اولیه تیم مایکروسافت، این مرورگر تا ۴۱ درصد ‌سریع‌تر از قبل راه‌اندازی خواهد شد. با اقدام تیم توسعه‌دهندگان مایکروسافت، به محض ورود به محیط ویندوز مرورگر در پس‌زمینه اجرا می‌شود و حتی با بستن تمام پنجره‌ها، مرورگر همچنان بسته نخواهد شد. با این حال با توجه به اینکه این ویژگی حافظه رم زیادی را اشغال خواهد کرد، کاربران همیشه می‌توانند نسبت به غیرفعالسازی آن اقدام کنند.

در حال حاضر برگه‌های عمودی در دسترس کاربران مرورگر مایکروسافت اج قرار گرفته، اما روند بهبود سرعت راه‌اندازی این نرم‌افزار تا پایان این ماه کامل خواهد شد.

هرچند قابلیت برگه‌های عمودی چیز جدیدی محسوب نمی‌شود و مرورگرهای دیگر از مدت‌ها قبل این ویژگی را در دسترس کاربران خود قرار داده‌اند اما وارد شدن آن به مرورگر مایکروسافت اج ممکن است برای بسیاری از کاربران خوشایند باشد.

«میشل مک‌دانل» از متخصصان مایکروسافت درباره اضافه شدن برگه‌های عمودی به اج می‌گوید: «اکثر وب‌سایت‌ها از یک شبکه معمولی پیروی می‌کنند که فضای خالی زیادی را در انتهای صفحه ایجاد می‌کند. ما در ادامه متوجه شدیم که این فضای عمودی می‌تواند مکان بهتری برای برگه‌ها باشد. هرچند ممکن است برگه‌های عمودی یک مفهوم کاملا جدید نباشد، ما از این فرصت برای بهبود تجربه مرورگر خود استفاده کردیم.»

مایکروسافت در تحقیقات خود متوجه شد که کاربران علاوه بر برگه‎‌های عمودی، دوست دارند با برگه‌های افقی استاندارد هم کار کنند. بنابراین این ویژگی مهم را در قابلیت جدید خود اعمال کرده و کاربران می‌توانند نسبت به جابجایی بین این برگه‌ها اقدام کنند. همچنین از آن جایی که برخی از کاربران ترجیح می‌دهند تصویر صفحه نمایش آن‌ها به صورت کامل دیده شود، قابلیتی برای مخفی کردن نوار کنار این مرورگر در نظر گرفته شده است.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که مایکروسافت علاوه بر قابلیت‌های جدید مرورگر اج، ویژگی‌های جدیدی برای موتور جستجوی خود معرفی کرده است. ویژگی‌های جدید موتوری جستجوی مایکروسافت دستورات غذایی را به روش جدیدی به کاربران نمایش می‌دهد و با انجام برخی تغییرات، ویژگی‌های بصری موتور جستجوی خود را بهبود بخشیده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟