مراحل تولید پیکاپ KMC T8 در کارخانه کرمان موتور [تماشا کنید]

مراحل تولید پیکاپ KMC T8 در کارخانه کرمان موتور [تماشا کنید]

شرکت کرمان موتور تصمیم گرفته اولین ورود خود به بازار پیکاپ‌ها را با مدل T8 از کمپانی جک رقم بزند. وانت پهن پیکری که در ایران با برند KMC تولید می‌شود و به زودی وارد خیابان‌ها خواهد شد. با عرضه KMC T8، انتظار می‌رود که رقابتی دیدنی میان آن و آمیکو آسنا و دیگر رقبا شکل بگیرد و احتمالا این رونق بازار پیکاپ‌ها، از سوی آفرود بازها و طبیعت گردها هم مورد استقبال واقع می‌شود. حال به تازگی شرکت کرمان موتور، یک کلیپ کوتاه تقریبا ۴ دقیقه‌ای از روند تولید و مراحل مختلف مونتاژ پیکاپ KMC T8 تهیه و منتشر کرده است.

پیکاپ T8 کرمان موتور

آن طور که مشخص است، بازار پیکاپ‌های فول سایز در ایران، روز به روز داغ‌تر می شود. زمانی تنها خودروهای موجود از این کلاس در بازار را تویوتا هایلوکس و کاپرا تشکیل می‌دادند. اما بعد از عرضه فوتون ساوانا از سوی ایران خودرو دیزل، شرکت‌های دیگر هم به تکاپو افتادند تا محصولی در این رده را به بازار داخلی بفرستند.

به این ترتیب، پای آمیکو آسنا و مدل‌های چینی دیگر هم به بازار، باز شد. اکنون نوبت به کرمانی‌ها و اولین پیکاب آنها، یعنی KMC T8 رسیده است تا کمی برای رقبا، دردسر بتراشند. انتشار این ویدیو از سوی کرمان موتور، خبر از آغاز تولید انبوه KMC T8 می‌دهد که کمی قبل، شایعه آن در فضای رسانه‌ای کشور، به گوش می‌رسید.

پیکاپ T8 کرمان موتور

تولید KMC T8 در کارخانه کرمان موتور به روش CKD انجام می‌گیرد. فعلا قیمتی که برای اولین پیکاب این شرکت مصوب شده، عدد ۶۹۹ میلیون تومان است. KMC T8 یک پیکاب دو دیفرانسیل به شمار می‌رود که توانایی‌های حرکتی خارج جاده‌ای خوبی هم دارد. پیشرانه قرار گرفته بر روی این پیکاپ، یک واحد ۲.۰ لیتری توربو شارژ است که ۱۷۴ اسب بخار قدرت و ۲۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

انتقال قدرت در این پیکاپ بر عهده جعبه دنده دستی ۶ سرعته است. از روی مشخصات موتوری KMC T8 می‌توان حدس زد که پیشرانه استفاده شده در آن، همان موتور موجود در جک S5 است که به منظور کاربری آفرود و وانت، گشتاور آن را افزایش داده اند. به هر حال، KMC T8 حداقل بر روی کاغذ، قدرتمند و پر توان به نظر می‌آید.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato