ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آداپتورهای غیر استاندارد برای وسایل الکترونیکی شما مضر هستند

سالانه آداپتورهای غیراستاندارد و ارزان قیمت بسیار زیادی در سراسر جهان عرضه می‌شوند. با این حال گزارش جدیدی عنوان می‌کند که استفاده از این آداپتورها خطرات بسیار زیادی را به وجود خواهد آورد. در قسمت بالای ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۰

سالانه آداپتورهای غیراستاندارد و ارزان قیمت بسیار زیادی در سراسر جهان عرضه می‌شوند. با این حال گزارش جدیدی عنوان می‌کند که استفاده از این آداپتورها خطرات بسیار زیادی را به وجود خواهد آورد.

در قسمت بالای تمام آداپتورها پین بزرگی به نام پین ارت وجود دارد. هنگامی که دوشاخه در پریز قرار می‌گیرد این پین هر نوع شوک الکتریکی جلوگیری می‌کند. اما در آداپتورهای غیراستاندارد و ارزان قیمت این پین از نظر الکتریکی به داخل آداپتور متصل نیست و تنها جنبه نمایشی دارد. البته برای باز کردن سوکت برخی از آداپتورها هم کاربرد دارد.

آداپتورهای غیراستاندارد
طراحی داخلی بسیار بد آداپتورهای غیراستاندارد

آداپتورهای غیر استاندارد به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان پین ارت یک دوشاخه دیگر را به پریز متصل کرد. این کار اساسا باعث می‌شود شبکه فلزی داخل پریزها تحت تاثیر نیروی الکتریسیته قرار بگیرد.

از طرفی دیگر این آداپتورها حتی در زمان مصرف کم، گرمای بیش از حدی از خود نشان خواهند داد. این بیش از اندازه گرم شدن علاوه بر اینکه نشان‌دهنده سوختگی آداپتور است می‌توان آسیب‌های بسیار زیادی به محصولات برقی وارد کند.

حفره‌‌های جلوی برخی از آداپتورهای غیراستاندارد بسیار بزرگ طراحی شده که این موضوع باعث می‌شود ایمنی آن‌ها تا مقدار بسیار زیادی کاهش پیدا کند. همچنین بزرگ بودن اندازه این حفره‌ها باعث ایجاد برق‌گرفتگی‌ها بیشتر مخصوصا برای کودکان می‌شود. همچنین برخی اجسام فلزی مانند قلم‌ها به سادگی وارد این حفره‌ها خواهند شد.

آداپتورهای غیراستاندارد
عدم اتصال پین ارت در آداپتورهای غیراستاندارد

آداپتورها و شارژرها نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره افراد دارد. بسیاری از لوازم الکتریکی و گوشی‌های موبایل نیرو خود را از آداپتورها و شارژرها دریافت می‌کنند. با توجه به مواردی که پیش از این عنوان شد، استفاده از موارد غیراستانداردی که قیمت نسبتا پایینی دارند یک خطر بزرگ برای لوازم برقی و گوشی‌های موبایل محسوب می‌شود. بنابراین استفاده از آن‌ها به صورت کلی پیشنهاد نمی‌شود.

متاسفانه در حال حاضر از این آداپتورهای غیراستاندارد به علت قیمت بسیار پایین آن‌ها، استفاده‌های بسیار زیادی می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • saeed۱۹۸۵۹
  saeed۱۹۸۵۹ | ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

  اصلا اداپتور شما اصل مگه چند درصد خانه های ما ایرانیا واقعا سیم ارت داره
  درسته که خانه های جدید طبق قوانین باید داشته باشن ولی کافی سری به خونه های جدید بزنید تا متوجه بشید که یا چاه ارت ندارن یا سیم ها الکی وصل شده یا حتی ممکنه از سیم ارت به عنوان فاز استفاده شده باشه دیدم که میگم

  • farid47
   farid47 | ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

   دقیقا ????

مطالب پیشنهادی