تسلا یک منبع ذخیره انرژی ۱۰۰ مگاواتی در تگزاس می‌سازد

تسلا یک منبع ذخیره انرژی ۱۰۰ مگاواتی در تگزاس می‌سازد

تسلا که اقداماتش در هفته‌های اخیر حسابی خبرساز شده، حالا می‌خواهد یک منبع ذخیره انرژی غول‌پیکر ۱۰۰ مگاواتی در یکی از شهرهای تگزاس بسازد.

طبق گزارش جدید بلومبرگ، این منبع در شهر «انگلتون» تگزاس در فاصله ۶۵ کیلومتری «هیوستون» بنا می‌شود. «Gambit Energy Storage»، زیرمجموعه شرکت تسلا وظیفه نصب باتری صنعتی ماژولار و غول‌پیکر «مگاپک» را بر عهده خواهد داشت.

زمانی که کار ساخت این منبع به پایان برسد، انرژی نزدیک به ۱۰۰ مگاوات خواهد داشت و می‌تواند تقریبا انرژی ۲۰ هزار خانه را تامین کند. به گفته شورای تامین قابلیت اطمینان برق تگزاس (ERCOT)، این پروژه می‌تواند از ماه ژوئن شروع به کار کند.

در حال حاضر مشخص نشده که چرا تسلا از یک زیرمجموعه برای ساخت این مجموعه استفاده می‌کند. این اولین باری نیست که شاهد ساخت چنین منبع ذخیره انرژی غول‌پیکری از سوی کمپانی تحت مدیریت ایلان ماسک هستیم. این شرکت در سال ۲۰۱۷ یک مزرعه باتری ۱۰۰ مگاوات ساعتی در استرالیای جنوبی ساخت.

تسلا مگاپک

در حال حاضر تسلا انرژی کمپانی «Pacific Gas & Electric» در کالیفرنیا را با استفاده از مگاپک‌ها تامین می‌کند تا پروژه‌اش را به پایان برساند.

پروژه مگاپک تسلا در تگزاس در زمان مناسب شروع می‌شود چرا که هوای سرد زمستانی ماه گذشته میلادی آسیب شدیدی به این ایالت وارد کرد و بسیاری از افراد در این منطقه از برق محروم شدند. زمانی که این ایالت با چنین مشکلی مواجه شد، ماسک از فرصت استفاده کرد و در توییتر، ERCOT را به سخره گرفت: «حرف R (قابلیت اطمینان) را بدست نیاوردید.»

مدیرعامل تسلا همچنین درباره سازمانی صحبت کرده که مسئول تقریبا ۹۰ درصد برق ایالت تگزاس است. این سازمان در زمان مشکل قطعی برق در این ایالت، عملکردش تحت بررسی قرار گرفت. در توییت ایلان ماسک، یکی از فالورها درباره امکان ساخت منبع ذخیره باتری مشابه در استرالیا در تگزاس سوال پرسید که ماسک آن را ممکن دانست.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato