لندرور دیفندر 130 با اتاق بزرگ‌تر و ظرفیت حمل 8 سرنشین معرفی خواهد شد

لندرور دیفندر 130 با اتاق بزرگ‌تر و ظرفیت حمل 8 سرنشین معرفی خواهد شد

کمپانی لندرور در نظر دارد با ارائه یک نسخه جدید، خانواده دیفندر را گسترش دهد. بر اساس گزارش نشریه اتوموتیو نیوز اروپا (Automotive News Europe)، آدرین ماردل مدیرعامل گروه جگوار لندرور در گردهمایی اخیر سهامداران، از آنها درخواست کرده با عرضه دیفندر ۱۳۰ در ۱۸ ماه آینده موافقت کنند.

اولین خبرها در رابطه با لندرور دیفندر ۱۳۰ در سال ۲۰۱۹ و زمانی که اسلایدهایی از فایل آماده شده برای یک کنفرانس به بیرون درز کرد، منتشر شد. در آن مقطع قرار بود این نسخه از دیفندر در آگوست ۲۰۲۰ رونمایی شود، ولی احتمالا بخاطر شیوع گسترده ویروس کرونا معرفی آن به تعویق افتاد.

فارغ از علت تعویق، اسلاید‌های مربوط به فایل کنفرانس حکایت از آن داشتند دیفندر ۱۳۰ یک شاسی‌بلند ۸ نفره با بدنه‌ای به طول ۵۱۰۰ میلی‌متر و فاصله محوری ۳۰۲۲ میلی‌متر خواهد بود. با این ارقام باید گفت ۱۳۰ فاصله محوری مشابهی با ۱۱۰ دارد، اما فاصله محوری آن به اندازه ۳۴۲ میلی‌متر بیشتر است.

لندرور دیفندر فعلا در دو اتاق ۹۰ (دو درب) و ۱۱۰ (چهار درب) تولید می‌شود

رشد طول بدنه می‌تواند به معنای افزایش فضای داخلی و راحتی سرنشینان ردیف سوم باشد. در این صورت ۱۳۰ گزینه‌ای بهتر برای خانواده‌های پرجمعیت خواهد بود. بد نیست اشاره کنیم در مدل ۱۱۰، فضای پای ردیف سوم چندان تعریفی نداشته و در حالت حداکثر به ۵۲۱ میلی‌متر می‌رسد.

پیش‌بینی می‌شود از نظر پیشرانه، دیفندر ۱۳۰ تفاوت خاصی با دیگر اعضای خانواده خود نداشته باشد. از این رو در ایالات متحده، این شاسی‌بلند آفرود به احتمال زیاد با موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربو و موتور ۳ لیتری شش سیلندر خطی توربو عرضه خواهد شد.

موتور ۲ لیتری به لطف پرخورانی توانایی تولید ۲۹۶ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. نمونه شش سیلندر نیز ۳۹۵ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. در کنار این‌ها، احتمال می‌رود دیفندر ۱۳۰ با موتور ۵ لیتری سوپرشارژ V8 نیز که همین چند روز پیش برای سری دیفندر معرفی شد، راهی بازار شود. این موتور هم قادر است ۵۱۸ اسب بخار قدرت و ۶۲۵ نیوتن متر تولید کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato