ماسک: تسلا و فورد تنها خودروسازان آمریکایی هستند که هیچوقت ورشکست نشده‌اند

ماسک: تسلا و فورد تنها خودروسازان آمریکایی هستند که هیچوقت ورشکست نشده‌اند

ایلان ماسک اخیرا با انتشار پستی در توئیتر، به ۴۸ میلیون دنبال‌کننده خود گفته تسلا و فورد تنها خودروسازان آمریکایی هستند که حتی یک بار هم در تاریخ خود دچار ورشکستگی نشده‌اند. وی در این توئیت اضافه کرده ساخت پروتوتایپ‌ها راحت، تولید انبوه سخت و مثبت نگه داشتن تراز مالی کاری طاقت‌فرسا است.

مرد پر سر و صدای این روزهای جهان تکنولوژی اضافه کرده هفته‌ها کار سخت او و دیگر کارمندان، تسلا را از ورشکستگی نجات داده و نگذاشته این شرکت به سرنوشتی که اکثر خودروسازان آمریکایی آن را تجربه کرده‌اند، دچار شود. شاید بدانید آقای ماسک در نوامبر ۲۰۲۰ گفته بود در مقطعی از زمان، تسلا تنها چند ماه با ورشکستگی فاصله داشت. این مقطع مربوط به آغاز تولید انبوه مدل ۳ بود.

ایلان ماسک
جالب اینکه پس از توئیت ایلان ماسک، جیم فارلی مدیرعامل کمپانی فورد بلافاصله با واژه «Respect» پاسخ داده تا به همتای خود ادای احترام کند

به غیر از این، در سال ۲۰۰۸ نیز تسلا تا مرز ورشکستگی پیش رفته بود که با کمک ۴۰ میلیون دلاری سرمایه‌گذاران نجات پیدا کرد. آقای ماسک یک بار هم گفته بود:

«تمام پولم را خرج می‌کردم، با آنکه می‌دانستم شاید هنوز شکست بخوریم. در آن زمان تسلا یا موفق می‌شد یا به طور کامل از بین می‌رفت. در حالی که بزرگانی مثل جنرال موتورز و کرایسلر در حال ورشکست شدن بودند، جذب سرمایه برای یک استارتاپ خودروهای الکتریکی بسیار دشوار بود.»

با پشت سر گذاشتن تمامی سختی‌ها، ایلان ماسک حالا در سال ۲۰۲۱ به یکی ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شده و نزدیک به ۱۵۷ میلیارد دلار ثروت دارد. با این رقم، آقای ماسک پس از بنیانگذار و موسس آمازون یعنی جف بزوس، دومین فرد ثروتمند کره خاکی محسوب می‌شود.

ناگفته نماند تسلا موفق شده ۴۹۹,۵۵۰ خودرو در سال ۲۰۲۰ به مشتریان تحویل دهد. از این رقم ۲۰۶,۵۰۰ دستگاه مربوط به مدل ۳‌هایی می‌شود که فقط در خاک ایالات متحده به فروش رسیده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato