پورشه بیش از 60 میلیون پوند در برند ریماک سرمایه‌گذاری کرد

پورشه بیش از 60 میلیون پوند در برند ریماک سرمایه‌گذاری کرد

پورشه با افزایش سهام در برند ریماک، ارزش سهام خود را از ۱۵.۵ درصد به ۲۴ درصد رساند. این شرکت ۷۰ میلیون یورو سرمایه جدید به این برند تزریق کرده است.

اولین بار پورشه در سال ۲۰۱۸ در حدود ۱۰ درصد از سهام ریماک را خریداری کرد، سال ۲۰۱۹ نیز این شرکت بخشی دیگری از سهام این شرکت اهل کرواسی را خریداری کرد.

rimac-concept_one

از زمان سرمایه گذاری اولیه شرکت پورشه، ریماک نیروی کار خود را دو برابر کرده و به ۱۰۰۰ نفر رسانده است. این شرکت دستور کار عرضه ابرخودرو برقی C_Two را در دستور کار خود دارد.

ریماک علاوه بر پورشه با دیگر برندها از جمله هیوندای، کیا، آستون مارتین، پینین فارینا و کونیخزگ نیز همکاری فنی و استراتژیک دارد.

مات ریماک بنیان گذار برند ریماک در این باره می‌گوید:

«پورشه یکی از حامیان اصلی ما از سال ۲۰۱۸ میلادی بوده است و این یک اتفاق بسیار مهم برای ما است زیرا پورشه یکی از نام های تاریخی صنعت خودروسازی به شمار می‌رود».

« ما به این همکاری بسیار مفتخر هستیم و قرار است با یکدیگر بر روی محصولات جدید و هیجان انگیز تمام برقی کار کنیم. این نشان از اعتماد پورشه به ریماک دارد».

با وجود این سرمایه گذاری ریماک مدعی شده است که این شرکت به صورت کاملا مستقل به کار خود ادامه خواهد داد و پروژه‌ها و سهامدارن این شرکت به صورت کاملا مستقل از یکدیگر فعالیت خواهند کرد.

پورشه در حال حاضر سفارش قطعات پیشرفته با فن آوری بالا را به ریماک داده است و در ادامه نیز این همکاری گسترش خواهد یافت.

Rimac-C_Two-2020 (13)

نکته جالب توجه دیگر شایعاتی پیرامون ادغام دو برند ریماک و بوگاتی است که فولکس واگن به عنوان برند مادر قصد دارد تا این اتفاق با توجه به سرمایه گذاری این شرکت در برند ریماک بیفتد تا با استفاده از پلت فرم موجود در شرکت ریماک محصولات آینده بوگاتی به صورت تمام برقی یا حداقل هیبریدی عرضه شود. به احتمال زیاد کم و کیف این اتفاق در سال جاری میلادی مشخص خواهد شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato