اوبر و لیفت با ایجاد دیتابیس مشترک دسترسی رانندگان خطرناک را مسدود می‌کنند

اوبر و لیفت با ایجاد دیتابیس مشترک دسترسی رانندگان خطرناک را مسدود می‌کنند

اوبر و لیفت از همکاری با یکدیگر برای ایجاد یک دیتابیس مشترک از رانندگان متهم به آزار فیزیکی و جنسی خبر دادند تا از عدم فعالیت آن‌ها در این دو پلتفرم اطمینان حاصل شود.

شرکت HireRight، فعال در زمینه بررسی سوءپیشینه (Background check)، بر دیتابیس مشترک لیفت و اوبر نظارت خواهد کرد. دیگر شرکت‌های حمل‌ونقل در ایالات متحده نیز می‌توانند با شرط پیروی از قوانین و مقررات حریم خصوصی که لیفت و اوبر از آن‌ها تبعیت می‌کنند، در این برنامه که Industry Sharing Safety Program نام دارد، شرکت کرده و به دیتابیس دسترسی داشته باشند.

یکی از مدیران ارشد لیفت به خبرگزاری NBC News گفت: «ما می‌خواهیم این اطلاعات را با یکدیگر و در صورت امکان در آینده نزدیک با شرکت‌های دیگر به اشتراک بگذاریم تا همکاران ما بتوانند با تصمیم گیری آگاهانه پلتفرم‌های خود را امن‌تر کنند.»

دیتابیس مورد بحث حاوی اطلاعات قربانیان نخواهد بود. علاوه بر این، هدف دیتابیس «تنها غیرفعال کردن رانندگان و افشای بخشی از اطلاعات هویتی آن‌هاست تا شرکت‌ها بتوانند راننده خاطی را روی پلتفرم خود شناسایی کنند.»

ایجاد یک دیتابیس مشترک برای شناسایی رانندگان متهم به آزار جنسی، گامی مهم برای اوبر و لیفت به شمار می‌رود که همواره به کم‌کاری در قبال محافظت از مسافران، به ویژه خانم‌ها، در برابر رانندگان آزاردهنده متهم شده‌اند.

اولین گزارش اوبر از ایمنی سرنشینان که سال ۲۰۱۹ منتشر شد، فاش کرد که این شرکت بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نزدیک به ۶ هزار گزارش از آزار جنسی دریافت کرده است. سال ۲۰۱۹، ۱۴ زن به شکل ناشناس از لیفت شکایت کرده و این شرکت را به کم‌کاری در بررسی سوءپیشینه رانندگان متهم کردند. اشتراک گذاری هویت رانندگان اخراج شده، یکی از راهکارهایی بود که اوبر در گزارش خود برای مقابله با این مشکل پیشنهاد کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato