هوندا و آکورا برای ساخت کراس اوورهای الکتریکی از جنرال موتورز پلت فرم قرض می‌گیرند

هوندا و آکورا برای ساخت کراس اوورهای الکتریکی از جنرال موتورز پلت فرم قرض می‌گیرند

بهار گذشته بود که هوندا از برنامه‌های جدید خود برای ساخت دو خودرو الکتریکی جدید بر اساس پلت فرم اولتیوم کمپانی جنرال موتورز، خبر داد. اکنون به نظر می‌رسد که اطلاعات جدیدی از این خودروها منتشر شده است. طبق گزارش‌های به دست آمده از دیترویت، هر دو محصول نامبرده، دو کراس اوور الکتریکی خواهند بود. هر چند جزئیات کمی از آنها در دست است، اما مشخص شده که یکی از آنها را هوندا می‌سازد و آن یکی از آکورا.

سال گذشته که عقد این قرارداد به طور رسمی اعلام شد، این شرکت‌ها گفتند که پلت فرم الکتریکی برای پشتیبانی از شخصیت رانندگی هوندا، بهینه سازی شده است. دو خودروساز ژاپنی همچنین اعلام کرده اند که طراحی این خودروها در خارج و داخل از کابین، منحصر به فرد است.

البته این کراس اوورها از نمونه‌های مشابه خود در گروه GM، متمایز خواهند بود. با این حال، رد پای آمریکایی‌ها در این محصولات به وضوح دیده می‌شود. هوندا و جنرال موتورز به طور ویژه قبلا گفته بودند که این خودروها با تکنولوژی OnStar و دستیار رانندگی GM’s hands-free به دست خریداران می‌رسند.

جالب اینجاست که هر دو مدل در کارخانه‌های جنرال موتورز در آمریکا و کانادا، روی خط تولید می‌روند و از سال ۲۰۲۴ روانه بازار می‌شوند. در خبرهای دیگر، رسانه‌ها اعلام کرده اند که هوندا می‌خواهد مدل‌های پر فروش خود را با قوای فنی هیبریدی عرضه کند. هنوز از جزئیات فنی این برنامه چیزی در دست نیست، اما هوندا همین الان هم نسخه‌های هیبریدی آکورد و CR-V را در سبد فروشش دارد و امید می‌رود که کاندیداهای بعدی برای هیبرید سازی، مدل‌های پایلوت و پاسپورت باشند.

ویجیاتو
نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato