فرم درخواست شغل استیو جابز با قیمت ۲۲۲ هزار دلار در یک حراجی فروخته شد

فرم درخواست شغل استیو جابز با قیمت ۲۲۲ هزار دلار در یک حراجی فروخته شد

یک فرم درخواست کار که استیو جابز مدیرعامل و هم موسس فقید اپل آن را با دست خط خود پر کرده است، با قیمت ۲۲۲ هزار و ۴۰۰ دلار در یک حراجی در لندن فروخته شد.

استیو جابز را با کاریزما و دستاوردهای بزرگش می‌شناسند. مدیرعامل پیشین اپل محبوبیت فوق‌العاده‌ای بین طرفداران دارد، به همین دلیل اشیای متعلق به او با قیمت‌های نجومی در حراجی‌ها به فروش می‌رسند.

فرم استخدام پر شده با دست خط او، یکی از همین اشیاست که اخیراً در یک حراجی در لندن که از تاریخ ۲۴ فوریه تا ۲۴ مارس ادامه داشت، با قیمت ۲۲۲ هزار و ۴۰۰ دلار فروخته شد. این برگه حاوی نکات جالبی است که ارزش آن را تا این حد بالا برده‌اند.

استیو جابز این درخواست شغلی را سال ۱۹۷۳ و پس از خروج از کالج رید (Reed) پر کرده است. او حدوداً یک سال بعد به عنوان تکنسین در آتاری استخدام و با «استیو وزنیاک»، هم موسس اپل آشنا شد. این دو نفر سال ۱۹۷۶ یکی از ارزشمندترین شرکت‌های فناوری دنیا را تاسیس کرده و مسیر تکنولوژی را تغییر دادند.

جابز در برگه استخدام به داشتن تجربه در «کامپیوتر و حسابان» و همچنین تخصص در «فناوری الکترونیکی» و «مهندسی طراحی» اشاره می‌کند. از دیگر نکات جالب توجه فرم می‌توان به رشته تحصیلی جابز یعنی ادبیات انگلیسی و درج کلمه «ندارم» روبروی تلفن اشاره کرد.

جالب است بدانید این فرم سال ۲۰۱۸ با قیمت کمتر (۱۷۵ هزار دلار) در حراجی دیگری به فروش رفته بود. در قسمت توضیحات فرم به «وضعیت بسیار سالم» کاغذ اشاره شده که فقط در بعضی قسمت‌ها دارای لکه است و یک چسب نواری شیشه‌ای نیز بالای آن چسبانده شده است. این فرم با گواهی و اسناد اصالت به دست خریدار می‌رسد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato