نیسان برای نسل جدید ایکس تریل، موتور ۳ سیلندر طراحی می‌کند

نیسان برای نسل جدید ایکس تریل، موتور ۳ سیلندر طراحی می‌کند

بنا به گزارش‌های به دست آمده، نیسان ایکس تریل (روگ) ۲۰۲۱ به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو شارژ ۳ سیلندر مجهز خواهد شد. البته نیسان هنوز اطلاعات بیشتری از این پیشرانه منتشر نکرده است. سخنگوی شرکت نیسان، جاش کلیفتون، در این خصوص گفته است: « نیسان به طور منظم، پتانسیل نصب تکنولوژی‌های جدید در محصولات فعلی را بررسی می‌کند.

ما در حال ارزیابی یک برنامه آزمایشی کوچک هستیم که نصب قوای محرک جدید در محصولاتی همچون ایکس تریل ۲۰۲۱ را هم شامل می‌شود. البته در حال حاضر، حرف‌های بیشتری برای گفتن نداریم. »

نیسان فعلا سوالات خبرنگاران درباره زمان شروع این برنامه آزمایشی و چگونگی اجرای آن را بی پاسخ گذاشته است. با توجه به اطلاعات در دسترس، پیشرانه ۱.۵ لیتری بر روی تریم پلاتینیوم ایکس تریل ۲۰۲۱، عرضه می‌گردد.

خریداران می‌توانند این خودرو را به صورت دیفرانسیل جلو یا چهار چرخ محرک، سفارش دهند. تمام تیپ‌های ایکس تریل هم با گیربکس ۸ سرعته همراه شده اند. متاسفانه هنوز جزئیات لازم درباره اعداد و ارقام خروجی این پیشرانه، منتشر نشده است.

نرخ EPA (میزان پیمایش با یک گالن سوخت) این پیشرانه ۱.۵ لیتری، ۳۰، ۳۷ و ۳۳ مایل بر گالن، به ترتیب در شهر، بزرگراه و سیکل ترکیبی برای نسخه تک دیفرانسیل است. نسخه دو دیفرانسیل هم از این نظر، فاصله کمی با مدل پایه دارد و اعداد ۳۰، ۳۶ و ۳۳ را برای به ترتیب برای پیمایش شهر، بزرگراه و سیکل ترکیبی آن، اعلام می‌کنند.

ایکس تریل در حال حاضر فقط با پیشرانه ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی عرضه می‌گردد که ۱۸۱ اسب بخار قدرت و ۲۴۵ نیوتن متر گشتاور دارد و برای انتقال این قدرت، از گیربکس CVT استفاده می‌کند. در بیش‌ترین و کم‌ترین حالت، نرخ EPA این پیشرانه به ترتیب ۳۰ و ۲۸ مایل بر گالن اعلام شده است.

در سال ۲۰۲۰، ایکس تریل پر تیراژترین محصول تولیدی نیسان در خاک آمریکا بود. در حقیقت، نیسان ۲۲۷,۹۳۵ دستگاه ایکس تریل فروخته که ۲۸ درصد از آمار کل ۸۱۹,۷۱۵ دستگاه خودرو فروش رفته از این برند در ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دهد. با توجه به اهمیت این محصول برای خودروساز ژاپنی، به نظر می‌رسد که نیسان روز به روز، به فکر محبوب‌تر کردن آن در بین مشتریان است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato