افزایش قابل توجه سود خالص شرکت خودروساز BYD به لطف فروش ماسک

افزایش قابل توجه سود خالص شرکت خودروساز BYD به لطف فروش ماسک

کمپانی بی‌وای‌دی (BYD) از رشد خیره‌کننده سود خود در سال ۲۰۲۰ خبر داد. نکته جالب اینکه بخش اعظمی از این رشد، نه به واسطه فروش خودرو، بلکه از طریق فروش ماسک حاصل شده است.

این برند چینی که در حوزه‌‌های مختلفی فعالیت می‌کند، در اوج شیوع ویروس کرونا به تولید ماسک‌های بهداشتی رو آورد. در آن مقطع مدیران بی‌وای‌دی اعلام کردند این شرکت توانایی تولید روزانه ۵۰ میلیون ماسک را دارد.

گزارش منتشر شده از سوی رویترز حاکی از آنست بی‌وای‌دی در سال گذشته ۴.۲۳ میلیارد یوان (معادل ۶۴۳.۷۵ میلیون دلار) سود خالص به جیب زده؛ این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۹ برابر با ۱.۶۱ میلیارد یوان (۲۴۵ میلیون دلار) افزایش پیدا کرده است.

مثل اکثر خودروسازان، میزان فروش خودروهای بی‌وای‌دی نیز در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کرده است. طبق آمار این شرکت سال گذشته ۴۲۶,۹۷۲ خودرو به مشتریان تحویل داده؛ با چنین رقمی باید گفت فروش بی‌وای‌دی ۷.۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افت داشته است.

افت ۷.۵ درصدی فروش محصولات بی‌وای‌دی در حالی است که بازار چین ۱.۹ درصد منقبض شده و تعداد کل خودروهای فروخته شده در سال ۲۰۲۰ در این کشور، به ۲۵.۳ میلیون دستگاه تقلیل یافته است.

با وجود افزایش سود قابل توجه، درآمد بی‌وای‌دی ۲۲.۶ درصد کمتر شده و به ۱۵۶.۶ میلیارد یوان (۲۳ میلیارد دلار) رسیده است. کارشناسان قبلا پیش‌بینی می‌کردند درآمد این کمپانی در سال ۲۰۲۰ چیزی در حدود ۱۴۹ میلیارد یوان (۲۲.۶ میلیارد دلار) باشد.

شاید بدانید وارن بافت مشهور که تصاویر و نقل قول‌های وی عکس پروفایل بسیاری شده، از سرمایه‌گذاران اصلی بی‌وای‌دی است.

بی‌وای‌دی معتقد است در سال ۲۰۲۱ میزان فروش خودروهای تولیدی‌اش به شدت رشد کرده و سود خالص کمپانی در سه ماهه نخست امسال به میزان چشمگیر ۷۷.۶ درصد افزایش خواهد یافت.

ناگفته نماند بی‎‌وای‌دی نوامبر گذشته همکاری خود با شرکت Didi Chuxiang را رسانه‌ای کرد. این دو کمپانی قصد دارند با همکاری هم اتومبیل‌های برقی مخصوص به اشتراک‌گذاری سفر تولید کنند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato