ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فوجیتسو برای تولید کامپیوتر کوانتومی با IBM رقابت خواهد کرد

شرکت فوجیتسو به همراه موسسه دولتی تحقیقاتی ریکن (Riken) قصد دارند با استفاده از فناوری‌های پیشرفته محاسبات کوانتومی ابررسانا تا چند سال آینده یک کامپیوتر کوانتومی ۱۰۰۰ کیوبیتی تولید کنند. این خبر در حالی اعلام ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۵

شرکت فوجیتسو به همراه موسسه دولتی تحقیقاتی ریکن (Riken) قصد دارند با استفاده از فناوری‌های پیشرفته محاسبات کوانتومی ابررسانا تا چند سال آینده یک کامپیوتر کوانتومی ۱۰۰۰ کیوبیتی تولید کنند.

این خبر در حالی اعلام شد که پیش از این شرکت آمریکایی IBM گفته بود تا سال ۲۰۲۳ یک کامپیوتر کوانتومی ۱۰۰۰ کیوبیتی تولید خواهد کرد. در حالی که فوجیتسو در اعلامیه خود تاریخ مشخصی را ذکر نکرده، اما اشاره شده است که تلاش مشترک این دو شرکت تا مارس ۲۰۲۵ ادامه خواهد یافت. همچنین پیش از این در اکتبر سال ۲۰۲۰ این دو شرکت تحقیقات مشترک خود درباره توسعه کامپیوترهای کوانتومی ابررسانا را اعلام کرده بودند.

بر اساس بیانیه مشترکی که از سوی این دو کمپانی ارائه شده، آن‌ها به دنبال سرعت بخشیدن به تحقیقات و توسعه خود هستند تا به‌زودی رایانه‌های کوانتومی ابررسانا را مورد آزمایش و استفاده عملی خود قرار دهند. آن‌ها برای بهبود تولید کیوبیت، کاهش اندازه و صدای دستگاه‌های جانبی مختلف و کار روی یکپارچه‌سازی تراشه‌ها در دمای پایین کار خواهند کرد.

از نتیجه حاصل شده، برای ایجاد نمونه‌ اولیه رایانه کوانتومی ابررسانا استفاده خواهد شد که با استفاده از آن می‌توان کاربردهای عمومی را برای رایانش کوانتومی توسعه داد. در بیانیه مشترک این دو شرکت آمده است:

نتایج فعالیت‌های مشترک انجام شده در این مرکز همکاری نه تنها امکان برخی فعالیت‌های واقعی در زمینه‌هایی مانند کشف دارو و علوم مادی را فراهم می‌کند، بلکه با روشن کردن مسائل جدیدی از پدیده‌های فیزیکی و نظریه بنیادی علمی به توسعه علم و فناوری در ژاپن و سراسر جهان کمک خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی