30 دستگاه شورولت کامارو در معرض خطر کنده شدن لوگوی فرمان حین تصادف هستند

30 دستگاه شورولت کامارو در معرض خطر کنده شدن لوگوی فرمان حین تصادف هستند

تاکنون فراخوان‌های بسیاری از سوی خودروسازان بزرگ دنیا به دلیل مشکلات ایمنی و کیفی، دیده ایم. جدیدترین نمونه از این فراخوان‌ها، مشکل لوگوی فرمان تعداد محدودی شورولت کامارو است که در تصادفات می‌تواند به راننده، آسیب برساند. طبق فراخوان رسمی منتشر شده از سوی جنرال موتورز، نشان کامارو چسبانده شده بر روی غربیلک فرمان این خودرو می‌تواند دردسر ساز شود. چرا که قالب گیری آن به درستی انجام نشده است. در حقیقت، این نشان آن طور که باید بر سر جای خود، محکم نیست.

در حین تصادف، نشان اختصاصی کامارو می‌تواند از فرمان جدا گردد و همچون گلوله‌ای به سمت راننده شلیک شود. خوشبختانه تاکنون جنرال موتورز هیچ گزارشی از ایجاد جراحت یا صدمه به راننده در اثر این نقص مونتاژی، دریافت نکرده است. خبر خوب بعدی این است که تنها ۳۰ دستگاه کامارو مشمول این فراخوان می‌شوند. جالب اینجاست که این ۳۰ دستگاه، اصلا به طور متوالی تولید نشده اند.

اگر مالکان کامارو بخواهند بدانند که خودرو آنها جزو آن ۳۰ دستگاه معیوب هست یا نه، می‌توانند با وارد کردن کد VIN اتومبیل خود در وب سایت اختصاصی فراخوان‌های GM، از این موضوع با خبر شوند. در صورت مشمول بودن، کمپانی جنرال موتورز به آنها اطلاع می‌دهد و از آنها برای رفع مشکل، به نزدیک‌ترین نمایندگی خدمات پس از فروش شورولت، دعوت به عمل می‌آورد.

رفع این ایراد هم بسیار ساده است. کمپانی GM با عوض کردن قاب ایربگ راننده، مشکل را بر طرف می‌کند و هیچ هزینه‌ای هم از مالک خودرو نمی‌گیرد. جالب اینجاست که فروش کامارو در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با رقبای اصلی او، یعنی فورد موستانگ و دوج چلنجر، به شدت افت کرده است. به گونه‌ای که موستانگ اکنون تقریبا فروشی دو برابر کامارو دارد و اختلاف چلنجر با او هم به زودی به همین نسبت می‌رسد.

 

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato