ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

عملکرد ضعیف گوشی Legion Duel 2 لنوو در تست مقاومت [تماشا کنید]

لنوو از گوشی گیمینگ Legion Duel 2 به عنوان برگ برنده خود در مقابل سایر رقبا یاد کرده بود. حالا «زک نلسون» از کانال «JerryRigEverything» که پیش از این تست مقاومت گوشی ایسوس راگ فون ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۰

لنوو از گوشی گیمینگ Legion Duel 2 به عنوان برگ برنده خود در مقابل سایر رقبا یاد کرده بود. حالا «زک نلسون» از کانال «JerryRigEverything» که پیش از این تست مقاومت گوشی ایسوس راگ فون ۵ را به اشتراک گذاشته بود، این موبایل را نیز مورد بررسی قرار داده است. درست مانند راگ فون ۵، گوشی گیمینگ لنوو هم در مقابل این تست، عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان داد.

شاید کاربران پیش از این، از گوشی تازه معرفی شده Legion Duel 2 لنوو انتظار زیادی داشتند اما تست مقاومت آن مشخص می‌کند موبایل گیمینگ لنوو در مقابل خم شدن بسیار آسیب‌پذیر است.

درست مانند تست‌های قبل زک نلسون، ابتدا کار را با تست مقاومت نمایشگر در برابر خط و خش آغاز می‌شود. همان‌طور که در ویدیوی به اشتراک گذاشته شده در مورد تست مقاومت مشاهده می‌کنید، نمایشگر  Legion Duel 2 در سطح ۶ به سختی دچار خش می‌شود و در سطح ۷ شیارهای عمیق‌تری روی نمایشگر دستگاه ایجاد می‌شود. کناره‌های گوشی از جنس فلز ساخته شده و دوربین سلفی پاپ آپ دارای محافظ شیشه‌ای است.

در حین انجام تست مقاومت، زک به این موضوع اشاره می‌کند که دوربین پاپ‌آپ به خوبی درقسمت تحتانی نمایشگر جای گرفته و فقط موقع گرفتن عکس از محفظه خود بیرون می‌آید، بنابراین هنگام پرت شدن از ارتفاع دچار شکستگی نخواهد شد.

در مرحله بعد، نمایشگر موبایل لنوو در معرض حرارت قرار می‌گیرد. صفحه‌نمایش گوشی Legion Duel 2 حدود ۳۳ ثانیه مقاومت خود را حفظ می‌کند تا اینکه پس از آن پیکسل‌ها کم کم آسیب می‌بینند. به شکلی که دیگر به صورت کامل قابل بهبود نیستند.

پس از آن نوبت به مهمترین قسمت تست مقاومت یعنی تست خمش می‌رسد. با این وجود که Legion Duel 2 از سیستم خنک‌ کننده دوگانه توربو بهره می‌برد، به نظر می‌رسد لنوو برای مقاوم‌سازی گوشی و سیستم داخلی آن چاره اندیشی نکرده باشد. Legion Duel 2 خیلی راحت‌تر از راگ فون ۵ و تنها با کمی خم کردن گوشی آسیب بسیار جدی می‌بیند و از وسط به دو قسمت تقسیم می‌شود. به نظر می‌رسد خطوط آنتن قرار گرفته در دو طرف گوشی که به صورت متقارن به سمت پایین کشیده شده‌اند از نقاط ضعف گوشی هستند و باعث می‌شوند این موبایل از مقاومت خوبی برخوردار نباشد. در پایان، موبایل لنوو با کمی فشار بیشتر به سه قسمت تقسیم می‌شود، هرچند شیشه جلوی گوشی هنوز سالم است.

با این وجود به نظر می‌رسد اگر طبق عادت گوشی را در جیب شلوار جین خود قرار می‌دهید، شاید بهتر است از خرید گوشی گیمینگ Legion Duel 2 صرف نظر کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی