نگاهی به قابلیت‌های جدید چت دیوار

نگاهی به قابلیت‌های جدید چت دیوار

دیوار به عنوان پلتفرم فعال در حوزه آگهی‌های آنلاین، از طریق بخش چت بستری را برای ارتباط خریداران و فروشنده‌ها فراهم ساخته است تا هم حریم خصوصی آن‌ها حفظ شود و هم با ارائه قابلیت‌های مختلف امکان مزاحمت یا کلاهبرداری کاهش یابد.

آن دسته از خریداران یا فروشندگانی که تمایل ندارند با فرد مقابل تماس تلفنی برقرار کنند، برای ارتباط گرفتن می‌توانند به سراغ چت دیوار بروند که امکانات مختلفی را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

خریداران هنگامی که از یک آگهی خوششان می‌آید می‌توانند از طریق گزینه «چت» که در کنار اطلاعات تماس قرار دارد وارد صفحه گفتگو با فروشنده شوند. فروشندگان نیز هنگام ثبت آگهی خود در صورت تمایل به دریافت پیام در دیوار، بایستی روی گزینه چت تیک بزنند.

یکی از مزایای استفاده از چت دیوار، پنهان ماندن شماره موبایل کاربران است و خریدار و فروشنده تنها از طریق چت می‌توانند با یکدیگر ارتباط بگیرند. این گونه از انتشار شماره تماس فرد در فضای مجازی جلوگیری شده و آن‌ها را کمتر در معرض دریافت پیامک‌های تبلیغاتی یا فیشینگ قرار می‌دهد.

از امکانات دیگر این بخش می‌توان به پیشنهاد هوشمند جملات اشاره کرد که در بالای قسمت تایپ، سوالات مرتبط با آگهی به صورت پیش‌فرض قرار داده شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به «سلام، موجوده؟»، «تخفیف داره»، «عکس بیشتر بدید» و... اشاره کرد. کاربران با انتخاب هر یک از این جملات پیشنهاد داده شده به راحتی و بدون نیاز به تایپ می‌توانند با آگهی‌دهنده ارتباط بگیرند.

پیشنهاد هوشمند چت دیوار

یک پیام‌رسان همه‌کاره

در چت دیوار می‌توان همانند پیام‌رسان‌ها، علاوه بر ارسال پیام متنی، عکس، ویدئو و موقعیت جغرافیایی را برای خریدار ارسال کرد.

با کلیک روی سنجاق که در سمت چپ باکس پیام قرار داده شده‌است، امکان ارسال تصاویر بیشتر از کالای مورد نظر وجود دارد. همچنین قابلیت ارسال ویدئو که تنها برای فروشندگان فعال است از همین بخش در دسترس بوده که امکان انتخاب ویدئو از گالری گوشی وجود ندارد و بایستی در همان لحظه ضبط شود. البته پس از یک بار انجام ضبط ویدئو از طریق اپ دیوار، می‌توان آن را برای سایر خریداران احتمالی نیز ارسال کرد.

دیوار هدف از این محدودیت‌ها برای ارسال ویدئو را کاهش مزاحمت‌های احتمالی و کلاهبرداری‌ها می‌داند.

ارسال عکس و ویدئو چت دیوار

همچنین کاربران جهت انجام معامله می‌توانند از طریق سنجاقی که در بالا ذکر شد، موقعیت جغرافیایی خود روی نقشه را با فرد مقابل به اشتراک بگذارند.

قابلیت گزارش تخلف نیز در چت دیوار گنجانده شده تا اگر کاربران در هر مکالمه‌ای، رفتاری را اعم از آزار و توهین یا کلاهبرداری احساس کردند، آن را گزارش دهند تا جلوی آسیب رساندن به فرد یا دیگران گرفته شود.

از قسمت تنظیمات چت مورد نظر، بخش گزارش و مسدودسازی می‌توان گزارش تخلف را ثبت کرد که کاربران بایستی علت آن را بسته این که فرد مقابل کلاهبردار بوده، رفتار غیراخلاقی داشته یا هر رفتار ناهنجاری دیگر بیان کنند.

گزارش تخلف در چت دیوار

با این کار مسئولان دیوار با بررسی گزارش، حساب فرد خاطی یا قابلیت چت کردن او را می‌بندند و نتیجه را هم به فرد گزارش دهنده اطلاع می‌دهند. این تنبیه بستگی به نوع و حجم تخلفات فرد متخلف دارد و حتی می‌تواند منجر به تعلیق همیشگی کاربر در دیوار شود.

افزایش امنیت کاربران

یکی دیگر از قابلیت‌های چت دیوار برای افزایش امنیت کاربران این پلتفرم، «پستچی» نام دارد. هر زمان که دیوار به دنبال برقراری ارتباط با کاربر باشد در بخش چت به وی پیام داده که رنگ صفحه مکالمه‌اش با سایر چت‌ها متفاوت است.

پستچی در چت دیوار

این گونه کاربران دیگر فریب افراد سودجو و ارسال پیامک‌های دروغین را نمی‌خورند.

اگر چه تمامی امکانات چت دیوار با هدف افزایش امنیت کاربر گسترش یافته و این کانال راه مناسبی برای خرید و فروش است اما باز هم کاربران بایستی مراقب اقدامات فریبنده باشند.

ارسال لینک‌های مخرب و درگاه بانکی جعلی برای فیشینگ از جمله کارهایی است که امکان دارد افراد سودجو در چت دیوار برای کاربران ارسال کنند که فرد بایستی همواره جوانب اطمینان را رعایت کند.

چت دیوار تنها از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن آن در دسترس است و هیچ اپلیکیشن و سایت جداگانه‌‎ای برای آن وجود ندارد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato