ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

از زمان شروع کرونا ثروت میلیاردرهای آمریکایی ۱.۶۲ تریلیون دلار افزایش یافته است

از زمان آغا زهمه گیری کرونا و در شرایطی که بسیاری از مردم جهان با مشکلات معیشتی درگیر شدند، ثروت میلیاردهای آمریکایی رقمی بالغ بر ۱.۶۲ تریلیون دلار یعنی در حدود ۵۰ درصد افزایش پیدا ...

از زمان آغا زهمه گیری کرونا و در شرایطی که بسیاری از مردم جهان با مشکلات معیشتی درگیر شدند، ثروت میلیاردهای آمریکایی رقمی بالغ بر ۱.۶۲ تریلیون دلار یعنی در حدود ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

موسسه مطالعاتی IPS و کمپین ATF ضمن ارائه گزارش مالی میلیاردرهای آمریکایی، اعلام کرده در حالی که کارگران بسیاری با دستمزد پایین در شرایط همه گیری کرونا به سختی روزگار می‌گذرانند، ثروت میلیاردها سر به فلک کشیده است و طی 13 ماه گذشته رقم چشمگیری افزایش داشته است.

در این گزارش آمده است که رشد ثروت میلیاردرها در دوران شیوع، ۱۹ برابر بیشتر از ۳۱ سال گذشته بوده است. برای تهیه داده‌های این گزارش، از اطلاعات فوربز در بازه زمانی ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ تا ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ (۱۸ مارس ۲۰۲۰ تا ۱۲ آوریل ۲۰۲۱) استفاده شده است. به علاوه در بخشی از این گزارش آمده است که تعداد میلیاردرها نیز افزایش پیدا کرده و نسبت به سال ۱۹۹۰ از ۶۶ نفر به ۷۱۹ نفر رسیده است.

ثروت

«چاک کالینز» مدیر برنامه نابرابری در IPS عنوان می‌کند:

«نگرانی ما این است که به نوعی نابرابری‌هایی که در زمان همه‌گیری به وجود آمده تثبیت پیدا کند، به این معنی که تعداد خانوارهایی که از نظر اقتصادی متزلزل هستند، افزایش پیدا کند.»

او همچنین به این موضوع اشاره کرده که روند جمع‌آوری ثروت در بین میلیاردرها نیز تسریع پیدا کرده است. در سه ماهه چهارم سال گذشته، تمام دارایی ۵۰ درصد از خانوارهای ضعیف آمریکا ۲.۴۹ تریلیون دلار بوده در حالی که یک درصد از خانوارهای پردرآمد و مرفه حدود ۴ تریلیون دلار به ثروت خود اضافه کرده‌اند. کالینز برای جبران نابرابری به وجود آمده در زمان همه گیری، حمایت از کارگردان حاضر در خط تولید، افزایش حداقل دستمزد و اخذ مالیات از ثروتمندان را در شش ماه آینده توصیه می‌کند.

دریافت مالیات از ثروتمندان علی الخصوص در شرایط بسیار سخت می‌تواند به رشد تولید واکسن‌های کرونا کمک زیادی می کند. هر چند «آنگوس دیتون» اقتصاددان برنده جایزه نوبل، عنوان می‌کند که ثروتمندان برای طفره رفتن از مالیات‌ها روش خاص خود را پیدا خواهند کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • modernamir
  modernamir | ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

  یک نکته جالبی وجود داره درباره این ثروتمندها. اونم اینه که بیشترشون از طریق تولید ارزش (تولید محصول، تولید خدمات، ..) ثروتمند شدن نه از طریق دلال بازی. این باعث پیشرفت یک کشوره چون این ثروتیه که خلق میشه نه مثل ایران که تقریبا هرکی وضعش خوبه از طریق دلال بازیه و کار تولید عملا داره تبدیل به جوک میشه (حتی ماجرای حمایت از تولید داخلی هم در حقیقت یه جور دلال بازیه برای محصولاته).

 • J.A.R.V.I.S
  J.A.R.V.I.S | ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

  نوش جونشون
  ببینین یه فرمول برای موفقیت یه کشور و ملت وجود داره اون هم این که اون ملت و کشور ثروت رو محترم بشماره
  وقتی ثروت و ثرومند ها(که البته از راه درست اونو بدست اوردن) محترم شمرده بشن اون ملت و کشور و در پی اون جهان پیشرفت میکنه

  شما یکی از کار های مفیدی که کمونیست ها برای بشر انجام دادن رو نام ببرین تا من صدتا از خدمات سرمایه دار ها بگم(که البته برای نفع شخصی خودشون بوده اما مردم هم در کنارش نفع بردن)
  گول این رو هم نخورید که استعمار کردن و پیشرفت کردن که این ادرس غلط هست بلکه ثروت رو محترم شمردن
  اگه امریکا هم بلایی که چین سر جک ما اورد رو سر مثلا بیل گیتس میاورد الان مردم جهان کجا بودن؟
  ایلان ماسک؟
  موسسین گوگل؟
  ادیسون!؟

مطالب پیشنهادی