ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خواستار رفع موانع تولید بازی‌ در کشور شد

سازمان نصر طی نامه‌ای به وزیر فرهنگ ارشاد و اسلامی خواستار رفع موانع تولید بازی‌های رایانه‌ای شد سازمان نصر در نامه خود که خطاب به «عباس صالحی» وزیر فرهنگ ارشاد و اسلامی با اشاره به ...

سازمان نصر طی نامه‌ای به وزیر فرهنگ ارشاد و اسلامی خواستار رفع موانع تولید بازی‌های رایانه‌ای شد

سازمان نصر در نامه خود که خطاب به «عباس صالحی» وزیر فرهنگ ارشاد و اسلامی با اشاره به این موضوع که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند با تصمیم‌های اشتباه خود لطمات زیادی به تولیدکنندگان داخلی وارد کند، تاکید کرده تغییر فرایندهای نظارت و ممیزی‌های سلیقه‌ای و غیرشفاف بنیاد دردسرساز شده است.

نصر اعلام کرده بسیاری از بازی‌های ایرانی یا از فروشگاه‌های داخلی حذف شدند یا درخصوص محتواهای آنها به پدید آورنده‌های آنها هشدار داده شده است. نصر اعلام کرده مصادیق عنوان شده توسط بنیاد از چارچوب‌های رایج در کشور بسیار سختگیرانه‌تر است.

نصر با اشاره به اینکه سال گذشته با نام جهش تولید در کشور نامگذاری شد و امسال نیز «مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، اعلام کرده سیاست‌های بخش نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در راستای حمایت از تولید داخل نیست و کاری کرده که استفاده از بازی‌های خارجی در ایران آسانتر باشد. بنا به دیدگاه نصر این رویه می‌تواند منجر به کوچک‌تر شدن سهم تولیدات ایرانی از بازار داخل بشود و کوچ متخصصی به خارج کشور را نیز به همراه دارد.

نصر در نامه خود از بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یک محصول دانش بنیان اسم برده و تاکید کرده فعالان این حوزه با وجود تمام مشکلات در این حوزه مشغول به فعالیت هستند: «آنها هیچ کدام قصد ترویج فرهنگ نامناسب در جامعه را ندارند و جامعه نیز نیازمند تنوع در محصولات تولید داخل است.»

نصر به پیوست این نامه بیانیه‌ای که به امضای ۱۱۰۰ نفر از فعالان صنعت و بازیسازان کشور رسیده تقدیم وزیر ارشاد کرده و از این نهاد خواسته در راستای بهبود و تسهیل فضای کسب و کار و رفع موانع تولید بازی‌های دیجیتالی داخلی تلاش کنند.

سازمان نصر در دوره‌ای که گذشت به بازی‌های رایانه‌ای اهمیت ویژه‌ای داد و حتی در بخشی از نمایشگاه الکامپ سالهای گذشته، قسمتی ویژه و مجزا برای بازی‌های رایانه‌ای با کمک کافه بازار ایجاد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • realtime
    realtime | ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

    همین بازی ای که عکسش اینجاست شاکی خصوصی داره:| یعنی با اینم تحریک میشن

  • BEHNAM
    BEHNAM | ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

    بیخیال بابا هر چی بگی توهین آمیز میشه دستشون درد نکنه همه چی خوبه خوبامونم میرن اونور

مطالب پیشنهادی