اپل گوشی‌های آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس را به نمایشگر ۱۲۰ هرتزی LTPO مجهز می‌کند

اپل گوشی‌های آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس را به نمایشگر ۱۲۰ هرتزی LTPO مجهز می‌کند

طبق اعلام یکی از تحلیلگران دنیای نمایشگر به نام «راس یانگ»، اپل امسال از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی LTPO در دو مدل آیفون ۱۳ پرو استفاده خواهد کرد.

در گذشته گزارش‌ها از تجهیز نسل جدید گوشی‌های اپل به چنین نمایشگری خبر داده بودند، با این حال برخی از آن‌ها به مدل پرو مکس اشاره داشتند. حالا راس یانگ در توییتی چنین اطلاعاتی را نادرست دانسته و گفته تنها یک مدل از سری آیفون ۱۳ با نمایشگر LTPO از راه نمی‌رسد.

نمایشگرهای LTPO OLED به انرژی کمتری نیاز دارند و روشن و خاموش کردن پیکسل‌ها بطور جداگانه را ممکن می‌کنند که نتیجه‌اش، شارژدهی بالاتر باتری خواهد بود. یانگ در گذشته به این موضوع اشاره کرده بود که فناوری LTPO با رفرش ریت ۱۲۰ هرتز در ارتباط است.

به اعتقاد یانگ، کوپرتینویی‌ها قبل از اینکه فناوری پروموشن یا رفرش ریت ۱۲۰ هرتز را به آیفون‌ها بیاورند، باید از چنین فناوری استفاده کنند تا این رفرش ریت تاثیر منفی زیادی روی شارژدهی باتری نداشته باشد.

آیفون ۱۳ پرو

در حالی برخی گزارش‌ها از بهره‌مندی آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس از نمایشگر LTPO با رفرش ریت ۱۲۰ هرتز خبر می‌دهند که سال گذشته میلادی هم شاهد انتشار شایعاتی درباره استفاده از این فناوری در آیفون ۱۲ بودیم. با این وجود به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها تصمیم گرفته‌اند چنین نمایشگری را در آیفون‌های ۲۰۲۱ استفاده کنند.

طبق گزارش‌ها، سامسونگ اکثر نمایشگرهای LTPO OLED موردنیاز اپل را تامین خواهد کرد، با این حال شاید این کمپانی برای تامین بخشی از آن‌ها به سراغ BOE و ال‌جی دیسپلی هم برود.

مدت‌هاست شاهد استفاده از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی در تبلت‌های آیپد پرو هستیم و حالا ظاهرا چنین فناوری وارد دنیای آیفون‌ها می‌شود، البته نباید منتظر تجهیز آیفون ۱۳ یا ۱۳ مینی به آن باشیم.

علاوه بر چنین پیشرفتی در نمایشگر آیفون‌ها، کوپرتینویی‌ها می‌خواهند نمایشگر مینی-LED را به دنیای آیپدها بیاورد و احتمالا نسل جدید آیپد پرو که همین هفته معرفی می‌شود، از این فناوری بهره می‌برد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato