پارلر هفته آینده به اپ استور اپل بازمی‌گردد

پارلر هفته آینده به اپ استور اپل بازمی‌گردد

چندین ماه پیش با حمله افراد مسلح به کنگره ایالات متحده آمریکا، گوگل و اپل تصمیم به حذف اپ شبکه اجتماعی پارلر از فروشگاه‌های خود گرفتند. حالا اپل با بازگشت این برنامه به اپ استور موافقت کرده و پارلر دوباره هفته آینده در این فروشگاه منتشر می‌شود.

در حالی اپل با چنین موضوعی موافقت کرده که برخی محتوای موجود در نسخه اندرویدی و وب این شبکه اجتماعی از نمونه مخصوص iOS آن حذف خواهد شد. ظاهرا این اقدام در راستای کسب رضایت کوپرتینویی‌ها صورت می‌گیرد.

مدیرعامل پارلر، «مارک مکلر» گفته این کمپانی روی سیستم‌هایی کار کرده که در شناسایی صحبت‌های غیرقانونی عملکرد بهتری دارد و همچنین به کاربران اجازه می‌دهند که محتوای غیرمناسب را فیلتر کنند. با این حال، این شبکه اجتماعی بر اساس دیدگاه خود تغییراتی در محتوا ایجاد نمی‌کند و همچنان به آزادی بیان متعهد باقی می‌ماند.

اپل به علت فشارهای قانونگذاران آمریکایی بالاخره پس از چندین ماه با بازگشت پارلر به اپ استور موافقت کرد. به گفته کوپرتینویی‌ها، این شبکه اجتماعی در چندین گفتگو شرکت داشته که نتیجه‌اش، مجموعه‌ای از تغییرات پیشنهادی بوده تا با سیاست‌های اپل مطابقت داشته باشد.

پارلر

به گفته پارلر، برخی محتوا روی iOS فیلتر می‌شوند. در حالی که اپل اجازه نمایش برخی محتوا را به اپ این شبکه اجتماعی نمی‌دهد، کاربران همچنان می‌توانند در نسخه اندرویدی و همچنین وب به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

اوایل سال جاری میلادی با حمله طرفداران رئیس جمهور سابق آمریکا، دونالد ترامپ به کاخ کنگره، اپل، گوگل و آمازون همکاری خود با پارلر را قطع کردند. به اعتقاد آن‌ها، این شبکه اجتماعی نتوانسته بود با محتوای خشونت‌آمیز مقابله کند.

قطع همکاری آمازون با این شبکه اجتماعی به قیمت از دسترس خارج شدن پارلر تمام شد. هرچند این شبکه اجتماعی از آمازون شکایت کرد، اما پرونده بسیار ضعیف بود. اگرچه نسخه اندرویدی این شبکه اجتماعی هنوز در پلی استور وجود ندارد، اما کاربران می‌توانند بطور مستقیم آن را دانلود کنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato