نمایشگر گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ گواهینامه محصولات سازگار با محیط زیست را دریافت کرد

نمایشگر گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ گواهینامه محصولات سازگار با محیط زیست را دریافت کرد

براساس اعلام سامسونگ، نمایشگر OLED گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی زد فلیپ موفق به دریافت گواهینامه «محصولات دوستدار محیط زیست» (EPD) شده است. به نظر می‌رسد کره‌ای‌ها اقدامات مختلفی برای اطمینان از سازگاری محصولات خود با محیط زیست را دنبال می‌کنند.

گواهینامه ذکر شده معمولا توسط موسسه صنعت و فناوری محیط زیست کره اعطا می‌شود و نوعی تاییدیه بین‌المللی جامع است که عنوان می‌کند محصول در سراسر چرخه عمر خود با محیط زیست سازگاری دارد.

این موسسه به مدت سه ماه، میزان انتشار کربن نمایشگر اولد سامسونگ، میزان استفاده از آب در فرآیند تولید، تاثیر آب روی آن و سایر معیارهای مورد نیاز برای تولید پنل‌های OLED را مورد مطالعه قرار داده است. در پایان مشخص شد که پنل‌های OLED به کار رفته در گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی زد فلیپ تمام معیار‌های تاییدیه زیست محیطی را رعایت می‌‌کنند. سامسونگ همچنین سیاست‌های مختلفی در رابطه باتوجه به مسایل زیست محیطی در فرایندهای تولید خود در نظر می‌گیرد.

سامسونگ شارژر و هدفون را از جعبه گوشی‌های پرچمدار خود حذف کرده است. به گفته این شرکت، با انجام این کار می‌خواهند تاثیر محصولات خود روی محیط زیست را به حداقل برسانند. همچنین کره‌ای‌ها پروژه‌ای تحت عنوان  Galaxy Upcycling را استارت زده‌اند که به کاهش ضایعات الکترونیکی و استفاده مجدد از دستگاه‌های قدیمی کمک می‌‌کند. لازم به ذکر است که اپل نیز به دلایل مشابه شارژر را از جعبه گوشی‌های خود حذف کرده است.

نمایشگر نسخه اولترا گلکسی نوت ۲۰ از فناوری ترانزیستور لایه نازک (TFT) اکسید پلی کریستالی با درجه حرارت پایین (LTPO) بهره می‌برد که در مقایسه با فناوری سیلیکون پلی کریستالی دمای پایین‌تری را ایجاد کرده و مصرف انرژی را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.

انتظار می‌رود گوشی آیفون ۱۳ که امسال رونمایی خواهد شد از نمایشگرهای LTPO و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز برخوردار باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato